pirmdiena, 2008. gada 22. decembris
That's CHRISTmas
Pievienots:
16:46
ceturtdiena, 2008. gada 18. decembris
INFO - Saddleback drauzdes mācītājs RIks Vorens aizlūgs Baraka Obamas inauguracijas dievkalpojumā
Pievienots:
21:41
Wow!!! Tas gan man bija pārsteigums izlasīt šādu virsrakstu! Riks Vorens, pazīstamo grāmatu "Mērķtiecīga dzīve" (ir iztulkota latviešu valodā) un "Mērķtiecīga draudze" (Purpose Driven church) autors, ir aicināts lūgt par jauno ASV prezidentu...
ceturtdiena, 2008. gada 4. decembris
CITĀTS - miris vai dzīvs?
Pievienots:
09:21
ka Dievs ir miris un Elviss ir dzīvs...?
[I.Kupcinet]
pirmdiena, 2008. gada 24. novembris
VIDEO - šis ir nopietni...
Pievienots:
22:06
piektdiena, 2008. gada 21. novembris
INFO - Par pareizu cilvēktiesību deklarācijas interpretāciju
Pievienots:
13:50
Šogad mēs svinam 60 gadu jubileju vienam no pasaules svarīgākajiem
dokumentiem: Vispārējai cilvēktiesību deklarācijai, kuru 1948. g. 10.
decembrī pasludināja Apvienoto Nāciju Apvienības Ģenerālā asambleja.
Diemžēl daudzas valstis šo likumu neievēro. Bieži netiek ņemtās vērā cilvēka
tiesības uz dzīvību no ieņemšanas brīža līdz dabīgai nāvei, un ģimene kā
dabiska sabiedrības pamatšūniņa, kas balstīta uz sievietes un vīrieša
laulību, tiek ignorēta.
Manipulācijas ar cilvēktiesību interpretāciju kļūst satriecošas (piem.,
tiesības uz abortu kā cilvēka pamattiesības vai tiesības veicināt
homoseksuālismu uz dabīgās ģimenes rēķina). Organizācijas, kuras atbalsta
abortus, gatavo lūgumrakstus, lai nodrošinātu cilvēktiesību izskaidrošanu
viņiem izdevīgā veidā.
Aicinām visus labas gribas cilvēkus, kuriem cilvēka dzīvības, laulības
un dabiskas ģimenes cieņa ir sirdij tuva, apvienoties un parakstīt
lūgumrakstu ANO, lai nodrošinātu, ka pasaules svarīgākais starptautiskais
likums tiktu izskaidrots pareizi.
Lūgumrakstu Apvienoto Nāciju Organizācijai 2008. g. 10. decembrī iesniegs
Katoļu Ģimenes un Cilvēktiesību institūts (Catholic Family and Human Rights
Institute C-FAM), nevalstiskā pro-life (par dzīvību) organizācija, kuras
birojs atrodas Ņujorkā un kura aktīvi novēro Apvienoto Nāciju Organizācijas
darbību un iesniedz tajā savus priekšlikumus.
Iniciatīva organizēt lūgumrakstu nāk no Eiropas organizācijām, kuras ir par
ģimeni un par dzīvību un kuras ir apvienojušās „European FAMILIOKRATOS
Inicjative". Lūgumrakstu atbalsta daudzas citas organizācijas visā pasaulē.
Ja Tu atbalsti šo iniciatīvu vākt parakstus lūgumrakstam, lūdzu, izdari
sekošo:
- Paraksti lūgumrakstu, izmantojot mājaslapu: http://www.worldcongress.pl/un/
- Ieliec arī savā mājas lapā/blogā info un/vai liknku uz http://www.worldcongress.pl/un/
ceturtdiena, 2008. gada 13. novembris
CITĀTS - krīze
Pievienots:
10:40
Ja Tev nav Jēzus - tā ir krīze.
[V. Skūns]
trešdiena, 2008. gada 29. oktobris
PĀRDOMAS - video sadaļa draugiem.lv
Pievienots:
13:34
Jau kādu laiciņu nbiju gājis skatīties draugu video, jo tur nekā interesanta nav ko skatīties. Vienas vienīgas sieviešu krūtis, cilvēku izgāšanās, ierēkšana... Lai arī draugiem.lv saka, ka nedrīkst ievietot pornogrāfiska satura materiālus, tomēr, ja man būtu bērni, diez vai es mierīgi varētu laist viņus video sadaļā, jo "tur ar video ir viss ok" (es nesaku, ka uzliktu dzelzs priekškaru un nelaistu, bet domu sapratāt...).
Turklāt, šie nemaz nebija tie 'pikantākie' video, kas atrodami draugos...
Par noteikumiem
Apskatot noteikumus par video ievietošanu lasām:
"Tu nedrīksti ielādēt autortiesību, blakustiesību vai citu tiesību aizsargātus materiālus, ja vien pats neesi šo tiesību īpašnieks vai arī Tev nav piešķirtas tiesības šos materiālus izplatīt." Neesmu jurists, bet es nezinu, cik ļoti šis noteikums tiek ievērots...
Papildu tam ar sarkanu ir rakstīts: "mūzikas klipus ievietot NEDRĪKST!"
Taču! "Draugiem.lv nav atbildīgi par autortiesībām video, kas nav augšuplādēti, bet gan ievietoti (embed) no ārējiem resursiem, piemēram, youtube. Tas nozīmē, ka mūzikas video, kas ievietoti, izmantojot ievietošanas, jeb embed pakalpojumu, mēs nedzēsīsim."
"Forši!" Tātad jebkurš var tik un tā ielikt mūzikas video. Nekas pret mūzikas video, bet tā kā "Sex sells", tad mūsdienu video klipi jau tālu neatpaliek no pronogrāfijas filmas...
Runājot par pornogrāfiju... "Draugiem.lv aizliegts ievietot video, kas pārkāpj LR likumdošanu, kurina rasu vai starpnacionālo naidu, aizskar cilvēka cieņu, rosina uz pretlikumīgu rīcību vai satur pornogrāfiska satura ainas." Kas ir pornogrāfija? Attēls, kur redzamas, piemēram, kailas sievietas krūtis? Bet, ja uz tām uzlīmēts krustiņš, tā vairs nav pornogrāfija? Kur ir robeža? Kas to izvērtēs? Es tiešām novērtēju, ka/ja draugiem.lv vēlas pasargāt bērnus no šāda veida materiāliem, bet kaut vai minētie mūzikas klipi sen jau vairs nav tikai mūzika. Šodien, lai būtu mūzikas topā, nav smuki jādzied, bet gan "smuki" (tas tā vāji sacīts) jāizskatās - citādi Tev nav izredžu...
Es nedaudz papētīju tos video. Paņēmu sava profila mēneša topu (to, kas redzams augšējā attēlā) un papētīju to. Man sanāca šāda tabuliņa:
Speciāli izdalīju ailītē vai video ir no "YouTube", jo kā rakstīts draugiem.lv, tad šādus video viņi netaisās dzēst laukā...
Nu ko, nedaudz statistikas:
Vienā lapā iet 24 video. No tiem:
- Video ievietojuši vīrieši: 20 (83,3 %)
- Video ievietojušas sievietes: 3 (12,5 %)
- Video no YouTube: 11 (45,8%) - tātad 'neaizskarami';
- "Seksīgie" video: 13 (54,2 %);
- "Ierēkšana par citiem": 2 (8,5 %).
Vidējais vecums: 26 gadi, bet, piemēram, 8., 9., 10. un 12. vietā atrodamie video ir diezgan "skesīgi", bet tos ir ievietojuši nepilngadīgie. (12. video nav no YouTube. Jautājums - kas notiek ar 'tautas policiju').
Pēc mana subjektīvā viedokļa, es būtu ar mieru, ka mani bērni skatās pēdējo 4 vietu video...
Kādēļ tas tā?
Es uzdevu sev šo jautājumu, kādēļ tas tā notiek? Manuprāt tā ir lietā mēdiju ietekme. Kā jau sacīju "Sex sells". Kāda jēga bloķēt erotikas kanālus, ja jebkurš var skatīties mūzikas kanālus.
Varbūt joks nevietā, bet pirms laba laika dzirdēju šādu anekdoti:
- Ar ko atsķiras porno filma no Brintijas Spīrsas video klipa?
- Ar to, ka porno filmā ir labāka mūzika.
Šodien Brintijas klipi jau vairs nav nekas, salīdzinājumā ar to, kas redzams šodienas klipos. Kas ir šodienas MTV topa augšgalā? Nu tā dziesma ir 2. vietā, bet ilgu laiku tā bija pirmā - "I kissed a girl" (Katy Perry), kas ir stāsts par to cik (sievietei) bija forši noskūpstīt sievieti, tb. pirmā homoseksuālā lezbietes pieredze... (iečeko dziesmas vārdus)
Tieši par to domājot, varar izlasīju vienu rakstu iekš diena.lv. Tur ir nedaudz līdzīga situācija aprakstīta, kādēļ tīņi runā rupjības, lamājas pat neslēpjot savu īsto vārdu (kas interntā būtu visai viegli izdarāms)?
Es pirms tam domāju (un zināmā mērā, intervētais psihologs to apstiprināja), ka tas ir saistīts ar to, ka bērni vēlas būt pamanīti. Viņi vēlas būt topā, tādēļ viņi liek video, kas ir topā. Bet, kas ir topā? - Sekss un ierēkšana par citiem. Kādēļ viņi vēlas būt pamanīti? Iespējams (es nesaku, ka tas tā ir, bet man ir pamats tā domāt), ka viņiem trūkst uzmanības. Kādēļ trūkst uzmanības? - Loģiski, tādēļ, ka viņi to nesaņem - tā netiek dota. Kas tad nedod šo uzmanību? - Manuprāt, to nedod tie, no kā tā visvairāk tiek gaidīta - vecākiem.
Ko tālāk?
Ko tālāk ar video sadaļu?
Varētu rīkoties, kā es līdz šim darīju - neskatīties, ignorēt to sadaļu - ar domu, galvenais, lai es nepagrēkojos... Bet vai tas ir tas, ko nozīmē būt zemes sālij un pasaules gaismai? Tas, patiesībā ir vienkāršākais veids kā rīkoties, taču arī gļēvākais - aizlaisties.
Tēdēļ es aicinu Tevi - būt aktīvam un nebaidīties rakstīt draugu 'tautas policijai', lai ievestu kādu izmaiņas.
Es nezinu, kā darbojas tas mehānisms. Pieņemu, ka diez vai 'otrā pusē' sēž kāds darbinieks, kas izskata visas sūdzības un izvērēt. Man ir aizdomas, ka tur darbojas kāda automātika, kas reaģē uz noteiktu sūdzību skaitu un tad tiek pieņemti attiecīgie 'mēri'. Ļoti iespējams, ka es arī maldos, bet lai nu kā, rīkosimies!
Jā, tas prasa vairāk laika, jo nav tiešas tautas policijas podziņas tur, bet lai tā ir mūsu kalpošana un ieguldījums...
Ko tālāk ar šiem cilvēkiem, kas ievieto šādus video?
Ko draudze var darīt, lai palīdzētu šiem jauniešiem (pārsvarā)? Ko Tu vari darīt, lai palīdzētu viņiem? Varbūt Tu vari pievērst vairāk uzmanību tiem jauniešiem, kas ir Tev zināmi? Varbūt Tu vari piedāvāt citu, alternatīvu laika pavadīšanas iespēju, nekā draugiem.lv?
Domā līdzi... ;)
Laiks rīkoties!
piektdiena, 2008. gada 24. oktobris
sestdiena, 2008. gada 4. oktobris
PĀRDOMAS - Bizness vai draudze
Pievienots:
16:25
Vins ritīgi interesants teikums man palika prātā. Viena Swedbank pārstāvja prezentācijā bija šāds teikums:
"Savus ieguvumus dalot ar sabiedrību tās kopējo problēmu risināšanā - tas nozīmē būt sociāli atbildīgam, attaisnot sabiedrības cerības un ietekmēt sabiedrības procesus"
Ja domājam par draudzi, tad vai nav līdzīgi?
Savus ieguvumus [to, kas draudzei ir - Labā vēsts par Kristu] dalot ar sabiedrību tās kopējo problēmu risināšanai [tas man šķiet ir draudzes pienākums un vins no uzdevumiem - risināt sabiedrības problēmas] tas nozīmē:
- būt sociāli atbildīgam [vēlreiz - ja nu kādam būtu jārūpējas par sociālo jomu, tad tai būtu jābūt draudzei]
- attaisnot sabiedrības cerības [manuprāt, arī sabiedrība gaida, kad draudze uzņemtos atbīldību]
- un ietekmēt sabiedrības procesus [ne tik daudz ietekmēt, lai iegūtu varu, bet kad draudzes viedoklis tiktu ņemts vērā un uzklausīts].
Tad nu ir jautājums - ja biznesa kompānijas ir saredzējušas šo par iespēju sevi parādīt sabiedrībai no pozitīvās puses, vai vēl vairāk draudzei nebūtu jābūt labākam piemēram sabiedrībā? Atkal, ne jau, lai būtu piemērs, parauga pēc, bet gan tādēļ, ka draudzei ir labākis ko sabiedŗibai dot un kas tai ir nepieciešams - Kristus vēsts. (Turklāt draudzei ir labākais PR Speciālists ;) )
ceturtdiena, 2008. gada 2. oktobris
INFO - "Viss Notiek"
Pievienots:
21:26
Šeit var aplūkot raidījuma ierakstu (Vajadzīgs QuickTime pleijeris).
Tur vispār interesanti palūkoties, kādi vēl video materiāli par šo tēmu:
Sekss jauniešu žurnālos
Masu seksualizācija
trešdiena, 2008. gada 1. oktobris
INFO - Konference v České republice*
Pievienots:
15:28
Vakar atgriezos no konferences Čehijā. Konference bija par draudžu dibinašanu, kurā bija lektori no Soma Communities, ASV. Džeki tiešām sakarīgi runāja. Vismaz man ritīgi patika, tas ko viņi teica. Iespējams ne visiem tās domas bija pieņemamas, bet man patika.
Kalnains apvidus, forša viesnīca. Forši čomi apkārt. Bija svētīgs laiks! :)
Šeku-reku kādas bildītes:
trešdiena, 2008. gada 24. septembris
pirmdiena, 2008. gada 22. septembris
PĀRDOMAS - Intervija ar Ēriku Ešenvaldu
Pievienots:
11:55
Sen nebiju tik labu interviju lasījis, kur nu vēl laikrakstā "Diena". Ēriks ritīgi labi nomočīja, bet lielākais pārsteigums, ka Diena to arī uzrakstīja...
Ēriks Ešenvalds: "Sapratu, ka man dzīvē ir svarīgas kristīgās ētikas vērtības un normas: viena sieva, draudze kā garīgās mājas, žēlsirdīgais samarietis, cienīt otru. Tomēr visu laiku nonācu pie viena: es, protams, gribēju mūžīgo dzīvi, bet ir viens BET - pati atslēga uz mūžīgo dzīvību. Jēzus. Slavena ir altāra glezna, kurā Jēzus klauvē pie mājas durvīm. Bet interesanti, ka durvju ārpusē roktura nav, durvis var atvērt tikai no iekšpuses. Dievs klauvē, un tava izvēle - vai atvērsi? Reiz vienatnē mājās apcerēju savu dzīvi - arī sāpes, augot bez tēva. Nometos ceļos - še es esmu! "
Visa intervija - šeit.
piektdiena, 2008. gada 19. septembris
PĀRDOMAS - Have I told You lately that I love You
Pievienots:
09:55
Meklējot tekstu netā, atklāju, ka Rods to nemaz nav sarakstījis (vismaz es to nezināju :) ), bet autori ir Lulu Belle un Skotijs (Lulu Belle and Scotty). Tad nu meklēju tālāk un... Jā, es atradu teikumu, ko nojautu un meklēju: Lulu Belle was active in the Pine Grove Methodist Church - (Lulu Belle bija aktīva Pie Grove metodistu draudzē). BINGO! :D
Mans secinājums: tā ir pielūgsmes dziesma! Hallelujah!
Te nu Roda Stjuarta izpildījums iz youtube:
IT - Remember The Milk
Pievienots:
09:55
Nekas cits neatliek, kā izmeģināt. Droši vien lieki sacīt, ka tas ir bezmaksas pasākums...
Feeča darbojas tādā veidā, ka vispirms, protams, ir jāreģistrējas RTM mājas un tad nospiežot uz attiecīgo linku parādīsies paziņojums, vai vēlies pievienot savam googles kalendāram publisko kalendāru ar nosaukumu "Remember The Milk"? Pareizā atbilde ir "Jā" un tas arī viss. Rezultātā pie katras dienas parādīsies ķeksītis, uz kuru uzklikšķinot parādīsies uzdevumu saraksts.

Jāsaka, ka diezgan labs. Par cik es parasti drukāju laukā nedēļas plānojumu kalendāram, tad man grobētos, ka tos taskus arī tā varētu labi izdrukāt, bet tie parādās tad, ja nospiež mazu ķeksīti pie attiecīgās dienas, bet visā visumā (iz SWH ;) ) esmu apmierināts. Palietosim nedaudz ilgāku laiciņu un tad jau manīs, kā būs.
Forši arī tas, ka piedāvā saskarni (interface) latviešu valodā. Pozitīvi!
otrdiena, 2008. gada 16. septembris
IT - Latvijā interneta kvalitāte labāka nekā Vācijā un Dānijā
Pievienots:
11:40
Ir arī labums, ja tehnoloģijas ienāk vēlāk, nekā citur - tās ienāk jaunākas nekā citur... :)
Kompānijas Cisco Systems pētījumā par fiksētā interneta kvalitāti 42 dažādās pasaules valstīs Latvija ieņem 4. vietu, apsteidzot tādas valstis kā Lielbritāniju, Spāniju, Itāliju un citas augsti attīstītas pasaules valstis, ziņo BNN.
Pētījums, kurš tika veikts šī gada maijā aptver 42 valstis, kurās kopā tika pārbaudīti vairāk nekā 8 miljoni interneta pieslēgumu. Pētījuma autori norāda, ka galvenie faktori, kas liecina par interneta kvalitāti, ir tas, cik labi interneta tīkli ir sagatavoti jauniem pakalpojumiem, kā arī tas, cik liela ir šo tīklu datu pārraides kapacitāte.
10 valstis ar vislabāko interneta kvalitāti:1. Japāna
2. Zviedrija
3. Nīderlande
4. Latvija
5. Dienvidkoreja
6. Šveice
7. Lietuva
8. Dānija
9. Vācija
10. Slovākija
pirmdiena, 2008. gada 8. septembris
INFO - BPI 2. semestra iesākums Satekās
Pievienots:
17:11
otrdiena, 2008. gada 19. augusts
OFF-TOPIC - Igaunijas perimetru izpētot...
Pievienots:
00:10
Apskatīt lielāku karti
Ceļojums sākās 18. jūlijā plkst. 9os no Rīgas...
Pa punktiem tas varētu izskatīties šādi (jau iepriekš atvainojos par pareizrakstību):
PIRMĀ DIENA:
A) Rīga, Antonijas iela
B) Ainaži
C) Pērnava
D) Keili-Joa ūdenskritums
E) Turisalu stāvkrasts -
|
F) Jagela juga ūdenskritums -
|
G) Pirmās nakts mītne "Laugu" - laugu.ee -
|
OTRĀ DIENA:
H) Tallina -
|
I) Juminda nina - Memoriālais pieminektlis ūdensmīnu saspridzinātajiem kuģiem -
|
J) Otrās nakts mājas Rakverē -
|
TREŠĀ DIENA:
K) Karepa pilsdrupas -
|
L) Kalvi pils -
|
M) Valaste ūdenskritums - lielākais ūdenskritums Igaunijā -
|
N) Toila
O) Narva
P) Trešās nakts mītne - Mustvee -
|
CETURTĀ DIENA (mūsu kāzu gadadiena):
- Tartu
Q) Piusa alas -
|
R) Burtnieki
S) Valmiera
T) Rīga, Antonijas iela
pirmdiena, 2008. gada 14. jūlijs
PĀRDOMAS - Dziesmusvētki
Pievienots:
14:37
Lai nu kā, bet visiem notikumiem centos pēc iespējas sekot līdzi TV ekrānā un nazinu, vai LTV panāca savu cerēto, bet iespaids par šī gada dziesmu svētkiem bija, ka šie tiešām bija kas īpšs. Tiešām visu tautu vienojošs notikums. Tas man šķiet ir pats labākais un vajadzīgākais mūsu tautai. Vienreizēji ir redzēt lielo kopkori dziedam. 2 tādos pasākumos (Rīgai 800 un iepriekšējos vispārējos dziesmu svētkos) ir bijusi iespēja pašam būt un dziedāt uz lielās estrādes. Tas ir vienreizēji. Tik ļoti būtu vēlējies dziedāt arī šajā gadā (un līdzīgi arī manai sieviņai), bet nekas, pēc 5 gadiem jau atkal vieni būs :). Varbūt tad.
Dievs, svētī Latviju!
INFO - Intervija ar manu kursabiedru
Pievienots:
14:32
Deivids Kingdons (28) no Lielbritānijas trīs gadus dzīvo, mācās un strādā Latvijā. Nākotnes plāni viņam ir skaidri uz pieciem gadiem, jo tieši tik ilgi Deivids plāno palikt Latvijā.
Turpinājums - http://www2.la.lv/lat/latvijas_avize/la_pielikumi/izglitiba_karjera/jaunakaja_numura/?doc=4274
Abonēt:
Ziņas (Atom)










