pirmdiena, 2008. gada 8. septembris

INFO - BPI 2. semestra iesākums Satekās

Iesākot jauno BPI semestri, divas dienas pavadījām "Satekās". Pie viena arī dabūjām pabaudīt pāris metru (laikam max. 6 m) augstumu trosēs. Nebija slikti...

otrdiena, 2008. gada 19. augusts

OFF-TOPIC - Igaunijas perimetru izpētot...

Šajā vasarā ar sieviņu bijām braucienā pa Igauniju. Plānots bija apskatīt Igaunijas ūdenskritumus, bet, lai brauciens nesanāk tikai pa Igaunijas ziemeļu krastu, tad pieplānojām vēl kādas apskates vietas. Tad nu šeit var redzēt, ko visu apskatījām...


Apskatīt lielāku karti

Ceļojums sākās 18. jūlijā plkst. 9os no Rīgas...
Pa punktiem tas varētu izskatīties šādi (jau iepriekš atvainojos par pareizrakstību):

PIRMĀ DIENA:
A) Rīga, Antonijas iela
B) Ainaži
C) Pērnava
D) Keili-Joa ūdenskritums
E) Turisalu stāvkrasts -
EST 08 - E - Turisalu stāvkrasts

F) Jagela juga ūdenskritums -
EST 08 - F - Jagela juga ūdenskritums


G) Pirmās nakts mītne "Laugu" - laugu.ee -
EST 08 - G - "Laugu" naktsmājas


OTRĀ DIENA:
H) Tallina -
EST 08 - G - Tallina

I) Juminda nina - Memoriālais pieminektlis ūdensmīnu saspridzinātajiem kuģiem -
EST 08 - I - Juminda nina

J) Otrās nakts mājas Rakverē -
EST 08 - J - Rakvere


TREŠĀ DIENA:
K) Karepa pilsdrupas -
EST 08 - K - Karepa pilsdrupas

L) Kalvi pils -
EST 08 - L - Kalvi pils

M) Valaste ūdenskritums - lielākais ūdenskritums Igaunijā -
EST 08 - M - Valaste ūdenskritums

N) Toila
O) Narva
P) Trešās nakts mītne - Mustvee -
EST 08 - P - Mustvee


CETURTĀ DIENA (mūsu kāzu gadadiena):
- Tartu
Q) Piusa alas -
EST 08 - Q - Piusa alas

R) Burtnieki
S) Valmiera
T) Rīga, Antonijas iela

pirmdiena, 2008. gada 14. jūlijs

PĀRDOMAS - Dziesmusvētki

Nesanāca pabūt nevienā no dziesmu svētku pasākumiem klātienē. Ja nepaspējām nopirkt biļetes uz maksas koncertiem, tad gribējām vismaz uz kādu bezmaksas aiziet, piemēram, koru kariem, bet labākie kori bija vakarā, bet tam laikam jau bija citi plāni.
Lai nu kā, bet visiem notikumiem centos pēc iespējas sekot līdzi TV ekrānā un nazinu, vai LTV panāca savu cerēto, bet iespaids par šī gada dziesmu svētkiem bija, ka šie tiešām bija kas īpšs. Tiešām visu tautu vienojošs notikums. Tas man šķiet ir pats labākais un vajadzīgākais mūsu tautai. Vienreizēji ir redzēt lielo kopkori dziedam. 2 tādos pasākumos (Rīgai 800 un iepriekšējos vispārējos dziesmu svētkos) ir bijusi iespēja pašam būt un dziedāt uz lielās estrādes. Tas ir vienreizēji. Tik ļoti būtu vēlējies dziedāt arī šajā gadā (un līdzīgi arī manai sieviņai), bet nekas, pēc 5 gadiem jau atkal vieni būs :). Varbūt tad.
Dievs, svētī Latviju!

INFO - Intervija ar manu kursabiedru

Avots - la.lv
Deivids Kingdons (28) no Lielbritānijas trīs gadus dzīvo, mācās un strādā Latvijā. Nākotnes plāni viņam ir skaidri uz pieciem gadiem, jo tieši tik ilgi Deivids plāno palikt Latvijā.

Turpinājums - http://www2.la.lv/lat/latvijas_avize/la_pielikumi/izglitiba_karjera/jaunakaja_numura/?doc=4274

pirmdiena, 2008. gada 7. jūlijs

INFO - Sportiski neieParastĀs padaRīšanas spārĒ

Šī gada 19. aprīlī Spārē notika talantu pasākums „8-tais”. Turpinot iesākto, 2. augustā Spāres jaunieši aicina uz skolas sporta laukumu, kurā notiks Sportiski neieParastĀs padaRīšanas spārĒ ar devīzi „Sprts un Spirts – mūžam šķirts”.
Pasākums tiek veidots, lai visi, kas jūtas jauni un arī viņu draugi varētu pavadīt kopīgu laiku veselīgi un aizraujoši atpūšoties. Tas notiks no plkt. 10:00 līdz aptuveni 18:00
Dienas gaitā notiks dažādas netradicionālas stafetes, kurās izšķirošais nebūt nebūs vienīgi spēks, veiklība vai ātrums, bet gan katra dalībnieka spēja komunicēt ar komandas biedriem. Pasākums tiks veidots tā, lai tajā varētu piedalīties jebkura vecuma cilvēki un katrs var dot savu labumu komandai. Šoreiz auditorija nav tikai jaunieši, bet arī ģimenes un visi, kas sirdī jūtas jauni. Tā būs lieliska iespēja satikt vecos draugus un iepazīt arī jaunus draugus.
Pusdienlaikā katrs varēs mieloties kopīgā piknikā ar savu līdzpaņemto maltīti.
Pasākuma laikā darbosies arī kafejnīca.

Pasākumu sponsorē: Ģibuļu pagasts, Raitis Dārziņš.

Jāierodas:
- Sestdienā, 2. augustā plkst. 10:00;
- Tērpā, kurā jūties brīvi un vari veikt sportiskas aktivitātes;
- Ar savu pusdienu maltīti.

Informācija:
http://SpareInAction.blogspot.com
Ansis Vegners, e-pasts: anshels@gmail.com
Andrejs Priedītis, e-pasts: andrejs_prieditis@inbox.lv

trešdiena, 2008. gada 25. jūnijs

OFF-TOPIC - esmu vīlies par Latvijas Ceļu Policiju

Kā, tas var būt? No solītās pastiprinātās patrulēšanas, piemēram, pa visu Ventspils šoseju nebija NEVIENA (!!!) polocijas mašīna. Var jau būt, ka kāda nemarķētā, bet diez vai tā varēja kādu dzērājšoferi noķert. Biju jau gatavs trubās pūst, bet nekā...
Baigā vēlēšanās, ka mani apturētu nebija, bet cik es varu droši braukt pa ceļu, jo nezinu, vai kāds cits sadzēries šoferis man neuzbrauc virsū? Jā, jā, kāds teiks - to jau nekad nevar zināt un tā arī ir, bet tik un tā no solītās pastiprinātās patrulēšanas ne ziņas ne miņas...
Paldies Dievam, ka tik mierīgi (salīdzinoši, vai vismaz statistiski) bija šie Jāņi.

trešdiena, 2008. gada 18. jūnijs

Atgriešanās

Sen nekas nav ierakstīts šajā pusē...
Bet tā jau tā dzīve reizēm pagriežas, ka nav laika rakstīt blogu :)
Šoreiz apskatei kāds links, ko atradu... Ja jābrauc pa Rīgas centru, pārliecinies, vai ceļā, pa kuru taisies braukt, nav korķis...
Projekts pagaidām ir brīvprātīgs. Respektīvi, ja uzstellēsi savu web-kameru uz loga ar skatu uz ielu & atstāsi ieslēgtu compi, tad welcome in the club. Attiecīgi, par cik tas ir brīvprātīgi, ne visas tās kameras šancē kā nākas, bet tik un tā, interesanti paskatīties :)
Links ir šāds: http://adibadi.bounceme.net/webkameras/kameras.html

piektdiena, 2008. gada 7. marts

PĀRDOMAS - Dieva varenība



Bet mans Dievs ir varenāks...

1 Dodiet Tam Kungam, jūs Dieva dēli, dodiet Tam Kungam godu un slavu!
2 Dodiet Tam Kungam Viņa Vārda godu, pielūdziet Viņu svētā glītumā!
3 Tā Kunga balss dzirdama pār ūdeņiem, godības pilnais Dievs liek pērkoniem dārdēt, Tas Kungs pār lielajiem ūdeņiem!
4 Tā Kunga balss ir spēka pilna, Tā Kunga balss ir pilna varenības!
5 Tā Kunga balss salauž ciedrus, Tā Kunga zibeņi sašķaida ciedrus Libanona kalnos.
6 Tā Kunga balss dara, ka šie ciedri lēkā kā teļi, bet Libanons un Sirions kā jauni vērši.
7 Tā Kunga balss šķiļ uguns liesmas;
8 Tā Kunga balss liek tuksnesim drebēt, Tas Kungs liek drebēt Kadešas tuksnesim.
9 Tā Kunga balss iztrūcina stirnas un izgāž mežus ar visām saknēm. Bet Viņa svētajā namā ikviens sauc Viņam:"Gods lai ir Tam Kungam!"
10 Tas Kungs Savu troni cēlis virs ūdeņiem, un Tas Kungs Savā tronī būs valdnieks mūžīgi.
11 Tas Kungs lai piešķir spēku Savai tautai, Viņš lai svētī Savu tautu ar mieru!
Psalmi 29

trešdiena, 2008. gada 13. februāris

INFO - Kamerkoris "Matejs" Liepājā un Priekulē

Avots - privāts un liepajniekiem.lv
Rīgas kamerkoris "Matejs", atzīmējot savu piecu gadu dzimšanas dienu, veic koncertturneju pa Latvijas dievnamiem. Sestdien, 16.februārī, pulksten 18 koncerts "Teici to Kungu!" notiks arī Liepājas Pāvila baptistu draudzes dievnamā, Kuršu ielā 19. Programmā paredzēti Hendeļa, Mocarta, Brāmsa, Mendelsona, Morlaki, Dimitera, Austriņas, Ešenvalda un citu komponistu darbi. Solisti – Iveta Romancāne un Diāna Dravniece, koncertmeistare Inguna Baštika, diriģenti – Rudīte Tālberga un Māris Dravnieks.
Ieeja par ziedojumiem.
Bez tam koris piedalīsies arī Priekules pilsētas 80 gadu jubilejas dievkalpojumā, kas svētdien, 17.februārī, pulksten 11 notiks Priekules baptistu baznīcā, Zāļu ielā 12.

"Kurzemes Vārds"

pirmdiena, 2008. gada 11. februāris

INFO - palīdzi Rīgai...

Iečekoju šo vietni un nodoāju, ka jāpasaka to savam blogam, lai gan droši vien retais vēl par šo nezina.
Ja zinām, kas ir spēle "Monopols" (bet pat arī tad, ja nezinām), esam aicināti iebalsot Rīgu to 20 pilsētu skaitā, kas būs jaunajā Monopola izdevumā, lai katrs spēlētājs to varētu pirkt pārdot, būvēt hoteļus un ko tik vēl nē ar mūsu galvaspilsētu. Lai nu kā, domāju, ka tas būtu stilīgi, ja Rīga tur iekļūtu un jāsaka, ka 18 dienas un 16 stundas līdz beigām, Rīga bija 15. vietā. Cerības ir.
Tomēr, ikvienam roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu iet:) Tātad - www.helpriga.lv
Peace!
<><

piektdiena, 2008. gada 25. janvāris

INFO - kur es esmu?

Godājamie 2 RSS lasītāji (vienu no kuriem es zinu :) ) un arī pārējie, varbūt uzdodat jautājumu, kur esmu palicis un kādēļ esmu pazudis? Jāsaka, turpmāk izskatās, ka blogošanai laiks atliks stpri maz, jo esmu sācis mācīties BPI (kas gribēs tas uzzinās, kas tas ir ;) ) un mācību slodze tur ir diezgan liela, ņemot vērā vēl arī to, ka jāstrādā utt. Bet neesmu aizmirsis par šo vietu un, ja vien kas, tad uzrakstīšu atkal kādu jaunu rindiņu...
Bet joprojām un mūžīgi mūžam - vislabākais IR (būs un paliks) bez maksas!
Turās & nepadodās!
<><

pirmdiena, 2008. gada 7. janvāris

SMIEKLĪGI - saruna starp ticīgo un neticīgo... zīdaini :)

Stāsta, ka kādreiz sievietes vēderā notikusi šāda dvīņu saruna. Viens no viņiem ticīgs (T), bet otrs – nē (N).

N: - (izbrīnīti): Tu ko, tici dzīvei pēc dzemdībām?
T: - Protams. Esmu pārliecināts, ka dzīve pēc dzemdībām pastāv.
N: - (skeptiski): Ha! Dzīves pēc dzemdībām būt nevar. No turienes vēl neviens nav atgriezīs! Un vispār, dzīve – tās ir lielas ciešanas tumsā.
T: - (nepārliecināti): Es nezinu detaļas, bet ticu, ka tur būs vairāk gaismas, un ka mēs, iespējams, paši staigāsim un ēdīsim ar savu muti.
N: - Ēst ar savu muti? Tas ir smieklīgi! Kāpēc? Mums taču ir nabas saite...
T: - (cerīgi): Es precīzi nezinu... Bet, jebkurā gadījumā, mēs ieraudzīsim mammu!
N: - (sašutumā): Mammu? Tu tici mammai?! Un kur tad, pēc tavām domām, viņa atrodas?
T: - Viņa ir visur ap mums. Mēs viņā atrodamies un pateicoties viņa kustamies un dzīvojam. Bez viņas mēs vienkārši nevarētu eksistēt.
N: - (kategoriski): Muļķības! Es neesmu redzējis nekādu mammu! Acīm redzot, ka viņas vienkārši nav!
T: - Bet es ticu...

ceturtdiena, 2008. gada 3. janvāris

PĀRDOMAS - Zivis... vai tomēr es (Tu)?

Avots - drauga dienasgrāmata iekš draugiem.lv
Tiešām nevarēju šo neierakstīt. Ļoti patika šis salīdzinājums...
Un BTW. laimīgu un svētītu jauno gadu!

Fragments no Philip Yancy's "The Jesus I Never Knew":

"Es izpratu iemiesošanos, kad iegādājos sāls-ūdens akvāriju. Sapratu, ka akvārija uzturēšana un "vadīšana" nav viegls uzdevums. Man bija nepieciešama pārnēsājamā laboratorija, lai novērotu nitrātu līmeni un amonjaka sastāvu. Es sūknēju vitamīnus, antibiotikas un pietiekami fermentu, lai veicinātu klints augšanu. Filtrēju ūdeni caur stikla šķiedru un kokoglēm, un liku zem ultravioletas gaismas. Redzot to ieguldīto darbu un ikdienā patērēto enerģiju tu iespējams domātu, ka manas zivis ir ļoti pateicīgas. Nekā nebija. Katru reizi, kad mana ēna pavīd virs akvārija, tās uzreiz meklē slēpni tuvākajā gliemežvākā. Tās man ir parādījušas tikai viena veida emocijas: BAILES! Lai arī es atvēru akvārija vāku un iemetu tur barību pēc regulārā grafika, trīs reizes dienā, uz katru manu vizīti tās atbild tā, itkā tā būtu zīme, ka es tūlīt tās spīdzināšu. Es nespēju viņas pārliecināt par manām patiesajām rūpēm.

Priekš manām zivīm es biju dievība. Es biju pārāk liels priekš tām un manas darbības viņām ir neizprotamas. Manas žēlsirdības darbus tās saskatija kā nežēlību; manu centību, lai darītu veselas, tās saskatija kā iznīcināšanu. Lai mainītu zivju izpratni es sāku saskatīt nepieciešamību pēc iemiesošanās. Man vajadzētu kļūt par zivi un "runāt" uz viņām valodā, kuru tās saprot.

Lai cilvēks kļūtu par zivi salīdzinājumā ar to, lai Dievs kļūtu par zīdaini itkā būtu sīkums. Un tomēr balstoties uz evaņģēliju, tas ir noticis Bētlemē. Dievs, kas ir radījis matēriju, iemiesojās tajā. Dievs uzrakstīja stāstu, tikai lietojot īstus personāžus, uz patiesas vēstures lapām. ...un Vārds tapa miesa...

trešdiena, 2007. gada 19. decembris

PĀRDOMAS - Ziemassvētku vēstījums

Avots - privāts un lbds.lv
Ziemassvētku vēstījums no LBDS bīskapa Pētera Sproģa

Kristus atnākšana bija kā liela dāvana, kas sevī ietvēra daudzas citas mazākas, bet arī ļoti dārgas dāvanas. Pateicoties Kristus nākšanai, mūsu pasaulē ir notikušas lielas izmaiņas.

Minēšu dažus piemērus.

  • Vienkāršā cilvēka vieta sabiedrībā. Katra cilvēka vienādā vērtība Dieva priekša un no tā izrietošās cilvēktiesības.
  • Bērnu vērtība un aizsardzība.
  • Cieņa pret sievieti.
  • Ģimenes svētums un tās loma veselīgas sabiedrības pastāvēšanā.
  • Verdzības atcelšana, ko vislielākajā mērā ietekmēja kristīgie aktīvisti.
  • Kristīgā darba ētika, kas savulaik ļāva Rietumiem uzplaukt.
  • Reliģijas atšķirtība no valsts, kas dāvā cilvēkiem ticības brīvību. To neizgudroja ateisti, lai pasargātu sevi no pievēršanās ticībai, bet to iedibināja kristieši, lai visiem cilvēkiem garantētu ticības brīvību. Pameklējiet šo brīvību islāma zemēs.
  • Modernā zinātne, kas balstījās uz kristīgo pasaules uzskatu, ka šo pasauli ir radījis Gudrs Radītājs un tāpēc arī šī pasaule ir izzināma un saprotama.
  • Demokrātija, kas nostiprinājās un attīstījās kristīgajā pasaules daļā.
  • Labdarības organizācijas un žēlsirdība pret nelaimē nonākušajiem. Absolūtais vairākums labdarības organizāciju atrodas Rietumu pasaulē. Zemēs, kur tic reinkarnācijai, ir gandrīz neiespējami atrast tur nodibinātas labdarības organizācijas, jo tā būtu iejaukšanās otra karmā.

Šī ir tikai maza daļa no Kristus dāvātās bagātības cilvēcei, bez kuras mums būtu grūti pat iztēloties Rietumu kultūru un šo pasauli vispār.

Daudzas no šīm vērtībām, liekas, jau pastāv pašas par sevi, un sabiedrībai var sākt šķist, ka var mierīgi atmest Kristu, bet šīs vērtības paliks. Tomēr tā ir ilūzija. Agrāk vai vēlāk, atmetot Kristu, pazūd arī Kristus nestās vērtības. Pēc viena gadsimta sekularizācijas šodien Eiropā var jau redzēt nepārprotamas sekas.

Pat filozofs Nīče atzina, ka Rietumu vērtības ir balstītas kristietībā. Atmetot Kristu, mēs zaudēsim un zaudējam arī vērtības.

Varbūt būsit dzirdējuši teicienu „štrunts par ozolu, ka tik zīles”. Mēs tomēr zinām, ka šī loģika nedarbojas. Kā bez ozola nav zīļu, tā bez Kristus nebūtu Rietumu vērtību.

Kristus ir pati dārgākā dāvana katram no mums un visai pasaulei.
Kristus ir šī sāls, kas pasargā sabiedrību no iekšējas bojāejas un satrūdēšanas.
Kā Kristus izmainīja visu pasaules gaitu pēdējos divtūkstoš gados, tā Kristus var izmainīt katra cilvēka dzīvi šodien!

Priecīgus Kristus dzimšanas svētkus!

Pēteris Sproģis
Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps

IT - 2007. gada lielākās vilšanās IT jomā

Avots - apollo.lv, antivirus.lv, pcworld.com

Pēc PC-world novērojumiem, IT jomas lielākās 2007. gada vilšanās ir sekojošās:
10 - mobilo sakaru operatoru trūkumi – sākot no slikta datu pārraides tīkla pārklājuma un beidzot ar sliktu balss pārraides kvalitāti;
9 - Microsoft Office 2007 pārveidotais interfeiss;
8 - Apple jaunā operētājsistēma «Leopard»;
7 - interneta telefonijas tehnoloģija VoIP
, jo šī nozare ir cietusi nopietnus zaudējumus;
6 - interneta pakalpojumu sniedzēji, kas ierobežo noteiktus trafika veidus, piemēram, failu apmaiņas tīklu trafiku;
5 - «Apple iPhone» smārtfons, kurš ir piesaistīts noteiktam sakaru operatoram. Tomēr žurnāls Time godina iPhone kā «gada ierīci»;
4 - meklētājs Yahoo!, kas vairākus ķīniešu disidentus nodevis varas iestādēm
3 - «antisociālais tīkls» Facebook, kura lietotāji nesen sarīkoja plašu protestu pret jauno reklāmas tehnoloģiju Beacon, jo tā viņus izsekojot;
2 - «karš» starp augstas izšķirtspējas videoierakstu formātiem HD-DVD un Blu-ray;
1 - «Windows Vista» -
APSVEICAM!!! ;)

PĀRDOMAS un INFO - Brauc mājās, salaveci!

ablog.lv atradu atsauci uz 'akciju' (ja tā to varētu dēvēt) "Brauc mājās, Salaveci!".
Nesaku, ka nevajag neko dāvināt, taču patiesi padomājiet, vai dāvanas ir Ziemassvētku būtība?
Vai nav jocīgi, ka Ziemassvētkos vēl mieru, prieku, utt. Ok, prieku varētu mēģināt sagādāt ar dāvanām, bet ar mieru, manuprāt, šie svētki nu jau asociējas retajam. Iepirkšanās drudzis - nezinu, ko dāvināt; rindas; drūzmēšanās... Vai tādēļ pirms vairāk kā 2000 gadiem Kristus dzima mazā, necilā kūtiņā? Diez vai... Nemaz neiedziļinoties tai vēstī, ko dziedam Ziemassvētku 'himnā' - "Klusa nakts, svēta nakts", cik daudz tad šajos svētkos rietumu pasaulē ir palicis no klusuma, nemaz nerunājot par svētumu? Man šķiet, ka visai maz.
Un, patiesībā, lai tuviniekam, draugam, brālim, māsai, vecākiem, bērniem, sievai/vīram kaut ko uzdāvinātu nemaz jau nav jāgaida Ziemassvētki, dzimšanas vai vārda diena. Katra diena ir pietiekoši piemērota, lai kaut ko uzdāvinātu un iepriecinātu. Vēl jo vairāk tad, kad vismazāk to gaida, ne?
Tādēļ, salaveci, brauc vien mājās... mēs paši tiksim galā!

ceturtdiena, 2007. gada 13. decembris

INFO - bazneica.lv

Nejauši atradu kādas katoļu draudzes mājas lapai - bazneica.lv. Vispār jāska, ka man diezgan labi patīk (vismaz pirmā lapa;)). Bet tad es tajā lapā atradu ko tiešām interesantu, ko (atzīstos un īstenībā nelepojos) izlasot pirmā reakcija bija pamatīgi smiekli (nu vismaz smaids). Pavisam nopietni - visu cieņu brāļiem un māsām no katoļu draudzēm. Tik tiešām!

Bet tas, ko atradu bija šis - Lūgšana pirms ieiešanas Internetā. Tuklāt tā ir arī PAT latīņu valodā (!). Nekad nebūtu domājis, ka vārds "Internets" ir arī latīņu valodā. Vismaz kad es mācījos (ja to procesu tā vispār drīkstētu saukt) šo valodu pie cienījamā Pužuļa kunga, tiešām tajās stundās nekas neliecināja par tāda vādra eksistenci, kaut arī viņš bija ļoti progresīvs skolotājs savam vecumam, kurš latīņu tekstus meklēja internetā (Hmm... te sanāca kāda sasauce ar iepriekšminēto, bet neapzināta).

Bat ja godīgi, tad tiešām ir vērts lūgt Dievu pirms katras lietas un kādēļ arī ne pirms sērfošanas (internetā), jo patiešām tajā 'mēdijā' (atļaušos to nosaukt tā) ir tik daudz mēslu, kur pavisam neviļus var iemaldīties, ka Dieva žēlastība tajā ir visai nepieciešama...

INFO par PĀRDOMĀM - Svētrunu sērija "Kāpēc?"

Pirms kāda laiciņa ieliku info par to, ka Mateja draudzē būs dzirdama svētrunu sērija par dašādiem "Kāpēc?"-jautājumiem. Nu jau pāris nedēļas kā tā ir notikusi, bet informācijai vēlējos pielikt saites no šo svētrunu audioierakstiem...
Ņemiet un... klausiet(ies)!

trešdiena, 2007. gada 12. decembris

INFO - Iznāks kristīgo mūziķu Ziemsvētku albums

Avots - privāts un apollo.lv
Šajā nedēļas nogalē iznāks Ziemassvētku albūms, ko ierakstījuši kristīgi mūziķi (varbūt pareizēk - mūziķi-kristieši?). Kādus no tiem arī man ir gods pazīt.
Zemāk redzama preses relīze iz apollo.lv. Varu tik pačukstēt, ka prezentācijas koncerts notiks 20. decembrī, plkst.: 20:00, Rīgas Mateja baptistu draudzē, Matīsa ielā 50b.
Piekāp ciemos!
Šīs nedēļas nogalē klajā nāks Latvijas kristīgo mūziķu albums «Mieru šonakt», kurā iekļautas vienpadsmit dziesmas par cilvēku izjūtām, noskaņām un pārdomām Ziemsvētku laikā.
Izpildītāji galvenokārt ir paši dziesmu autori. Albuma ierakstā ir sadarbojušies mūziķi no dažādām Latvijas kristīgajām draudzēm.

Dažas dziesmas savu pirmatskaņojumu piedzīvos līdz ar albuma iznākšanu, savukārt citas albumā dzirdamās dziesmas jau vairākus gadus ir iecienīta vokālo ansambļu Ziemsvētku repertuāra sastāvdaļa. No tradicionālā Ziemsvētku repertuāra albumā iekļauti instrumentāli aranžējumi dziesmām «Pār mazo ciemu ielejā» un «Tu mazā, klusā Betlēme».

Albuma iekļauto dziesmu izpildītāji ir Ieva Marta Henčele, Iveta Romancāne, Linda un Māris Prinduļi, Āris Anškens, saksofonists Artis Gāga, grupa «Man-hu» un citi mūziķi.

Albums «Mieru šonakt» tika ierakstīts Latvijas Kristīgā radio ierakstu studijā, ieraksta producēšanā sadarbojās mūziķis un producents Valdis Indrišonoks un Rudīte Tālberga.

Albums no 15. decembra būs nopērkams kristīgajos grāmatu veikalos, draudžu grāmatgaldos, kā arī mūzikas veikalos visā Latvijā.

pirmdiena, 2007. gada 10. decembris

PĀRDOMAS - Mūzika Ziemassvētkos

Sveiks, uzticīgais bloga lasītāj! Neesmu es pazudis, vienkārši (vai sarežģīti) biju ļoti aizņemts darbā, līdz ar ko nevarēju piesēst, lai ierakstītu ko jaunu šajā pusē...
Bet šis laiks nav palicis bez pārdomām. Ir bijis jādomā par šo Adventa, Ziemassvētku laiku...
Domāju, ka ne jau man vienīgajam ir bijusi tā iespēja pastaigāties pa kādu lielveikalu šajās dienās un vēl jo vairāk nebūs tas pārsteigums, ja pajautāšu, kāda mūzika visbiežāk skan fonā... Protams, Ziemassvētku... Tas manī raisīja divejādas domas:
  1. Ja tā padomā, tas taču vienreizēji, cik ļoti daudz un cik publiski šajā laikā tiek pasludināts Jēzus un Viņa dzimšana. WOW! TIK daudz dziesmu, kas to tik vien slavē kā Kristus dzimšanu. Kādēļ gan visu laiku tā nevarētu - veikalos, radio utt. visur stāstīt par Jēzus atnākšanu. Un ne viens pat neiebilst, bet priecājas līdzi par to, ko dzird.
  2. Tomēr, cik daudzi cilvēki šos svātkus padara par naudas mašīnām. Nemaz nerunājot par veikaliem, bet paliksim pie tās pašas mūzikas. Man jājautā (un kaut nu būtu tā, ka es maldos), bet cik daudz māklinieku, kas ir iedziedājuši Ziemassētku diskus, dzied "Jūs, ticīgie, nāciet!", "Tu mazā klusā Bētleme", protams - "Klusa nakts, Svēta nakts", cik daudziem no viņiem šis Kristus vārds tiešām kaut ko nozīmē? Vai nav tā, ka šīs dziesmas iedziet, jo cilvēkiem tās patīk un tad lai viņi pērk tos ierakstus un paši uz to var uzvārīties? Tas, savukārt, man visā šajā pasākumā mazāk patīk. Bet, lai jau... Pāvils saka: "Par katru veidu, kādā Kristus tiek pasludināts - vai ar izlikšanos vai patiesībā, es priecāšos." (Fil. 1:18). Lai Kristus pasaulē nākšanas vēsts skan skaļi, jo skaļi!!!
PRIECĪGUS KRISTUS DZIMŠANAS GAIDĪŠANU!