sestdiena, 2009. gada 7. februāris
ceturtdiena, 2009. gada 5. februāris
IT - Gooooogle #1,5
Pievienots:
15:56

Kas to būtu domājis, biju piemirsis, ka man ir vēl divas lietas iz googles, ko vairāk vai mazāk lietoju:
- Notebook - viena no pirmajām lietām, ko daudzus gadus atpakaļ uzliku, bet nu jau labu laiku gan neesmu vēris vaļā. "Blokonots", kurā var iepeistot visādus tekstus, ko netā izlasa. Doma baigi labā...
- Analytics - mājas lapu ameklējuma statistika... Esmu to uzlicis savam un vēl vienam blogam. Jāpamēģina būs kādai paštaisītai lapai piekabināt un nočekot, kā strādā...
Jā, starp citu, un ko 'lieto' Tu?
trešdiena, 2009. gada 4. februāris
IT - Gooooogle (papildināts)
Pievienots:
15:48
Tja... nesen sapratu, ka esmu kļuvis par baigāko guuugles lietotāju (u know - "lietotājs", "atkarībnieks" (vārdu spēle...)). No vienas puses man tas ne pārāk patīk, jo k-kad redzēju vienu video (šitais ir īstais video) par nākotnes mēdiju attīstību un tur tas message bija, ka gooogle pārņems visu un jau uz priekšu paredzēs, ko cilvēks meklē, domā utt. Kaut kā negribās būt tam, kurš piebaro guugli ar informāciju, laižot visu caur viņiem, bet tajā pat laikā viņu piedāvātie risinājumi man šķiet ļoti ērti. Tā nu es varu atzīties, ka 'lietoju':- google calendar - plānotājs. Ļoti esmu iecienījis šo produktu. Pat tik ļoti, ka savā darba lapā, (kuru administrēju) notikumu kalendāru esmu uztaisījis iekš google calendar.
- maps - ceļa meklēšanai un ceļojumu plānošanai. Ja kaut ko vajag atrast, nekad nav pievīlis. Starp citu, pagājušās vasaras atvaļinājuma braucienu pa Igauniju izplānoju ar google maps un google earth palīdzību. Ar earth palīdzību pārmeklēju teritoriju un tur, kur daudzi lietotāji bija salikuši fotorāfiju, nočekoju, vai tas skats man patīk un pievienoju maršrutam.
Esmu arī izveidojis karti ar LBDS draudzēm un ievietojis to LBDS mājas lapā. - reader - rss lasītājs. Līdz šim lietoju Thunderbird, bet iespēja atvērt lasītāju no jebkura compīša tomēr iepatikās. Uz Thunderbird joprojām ir ziņu lapas (tvnet utt.), tās es palasu darba dienās, bet interesējošo - blogus utt, labprātāk lasu caur readeri.
- docs - pārsvarā dokumetu 'backupošanai', kā arī, lai tiem varētu piekļūt no jebkuras vietas.
- gmail - iedomājies, līdz šim lietoju inbox kā latviešu produktu (vismaz .lv galā) un ar visu to - aizgāju uz gmail.
- picasa - attēlu saglabāšana internetā. Var embedēt galerijas. Tas man ritīgi patīk...
- search - protams, kā gan savādāk?
- blogspot - neesmu gan pārliecināts, bet man šķiet, ka bloggers arī ir googles veidojums (vai pirkums).
- video - vairāk jau gan, lai darba lapā liktu video un neaizņemtu vietu uz servera.
- youtube - video skatīšanai un arī ievietošanai mājas lapā (nezinu, vai google ir pievākusi arī youtube, bet laba sadarbība viņiem ir savā starpā).
Kādēļ lietoju tik daudz googles produktu? Tam varētu minēt 3 galvenos iemeslus (4. - bonusā):
- ērtums lietošanā/parocīgums
- pastāviga jaunu feeču pievienošana un uzlabošana
- savstarpējā savietojamība
- (par cik bloga virsraksts ir "Vislabākais ir BEZMAKSAS", tad jāsaka, ka visi šie produkti ir bezmaksas, kas man ļoti patīk :) )
pirmdiena, 2009. gada 26. janvāris
CITĀTS, PĀRDOMAS - mīlestība...
Pievienots:
10:45
1. Pienākums bez mīlestības padara īgnu
2. Atbildība bez mīlestības padara nesaudzīgu
3. Taisnība bez mīlestības padara cietsirdīgu
4. Laipnība bez mīlestības padara liekulīgu
5. Gudrība bez mīlestības padara nežēlīgu
6, Kārtība bez mīlestības padara sīkumainu
7. Gods bez mīlestības padara augstprātīgu
8. Īpašums bez mīlestības padara skopu
9. Ticība bez mīlestības padara fanātisku (es teiktu arī - reliģisku)
Šis citāts man daudz lika domāt, kurā pusē (tiešā un pārnestā nozīmē) atrodos es un (bieži vien citu cilvēku skatījumā - ) baznīca, draudze...
Vai es esmu īgns par to, kas man ir jādara? Ar kādu attieksmi es eju uz darbu? (Nr.1)
Vai es esmu gatavs iet pāri līķiem, lai tik panāktu savu (izpildītu savu atbildību?(Nr.2)
Ja man ir taisnība kādā lietā, tad bez mīlestības es nespēju saklausīt otru viedokli, jo man tas vienkārši neinteresē un es vienkārši dragāju tālāk...(Nr.3)
Par bagātībām tā jau ir sen pārbaudīta lieta, ja ir manta, tad vajag vēl vairāk mantas un kā pie mantas tikt? - Netērējot, bet krājot... Skopuma formula gatava (Nr.8)
Cik daudz dzirdam sakām, ka baznīcās ir liekuļi; tie kas iet uz baznīcu biežāk kā 2x gadā ir fanāti, varbūt tādēļ, ka mūsos nav mīlestības, jo tā laipnība, kas ir mūsos izskatās liekulīga, ja nav mīlestības un ticība - fanātiska.
Ja es ticu tikai tādēļ, ka kaut kam ir jātic un daru tās lietas, kas tur 'pienākas', tad tā ir vienkārši ir reliģija. Tāda vai šitāda, bet sausa reliģija.
Kā tad tur īsti ir?
ceturtdiena, 2009. gada 22. janvāris
INFO - "Sudraba zvani" rezultāti...
Pievienots:
15:35
Solīju taču... tad nu šeit atrodami VIII starptautiskā garīgās mūzikas festivāla "Sudraba zvani" rezultāti...Mūsu - jaukto koru grupas rezultāti ir šādi
| N. | Kora nosaukums | Vidējā balle | Pakāpe |
| 1. | Č. Sasnausko | 89,9 | I |
| 2. | Swedbank koris | 92,7 | I |
| 3. | Vivat | 89,5 | I |
| 4. | Vidus | 87,0 | I |
| 5. | Anima | 91,4 | I |
| 6. | Zemgale | 89,9 | I |
| 7. | Līga | 80,9 | II |
| 8. | Saldava | 81,7 | II |
| 9. | Matejs | 92,9 | I |
| 10. | Latvijas bankas koris | 91,3 | I |
piektdiena, 2009. gada 16. janvāris
CITĀTS - (iz sērijas) Dievam ir citas prioritātes #3
Pievienots:
13:19
[C.S.Lewis]
otrdiena, 2009. gada 13. janvāris
PĀRDOMAS - Dievam ir citas prioritātes... #2 (brīnumi)
Pievienots:
14:22
Nu kādēļ Dievs nevarētu, piemēram, no mākoņiem uztaisīt uzrakstu „Es esmu” un parakstīties „Dievs”? Vai arī kā zemāk atrodamajā video, kur kāds vīrs cietis smagā aviokatastrofā un nomira, bet pēc tam atdzīvojās (varat to saukt par klīnisko nāvi vai vēl kā savādāk) un viņš stāsta, ka redzējis lielu gaismu, bet arī lielu drausmīgu tumsu, kurā nenovēlētu nokļūt pat Hitleram... Kādēļ visi nevarētu piedzīvot ko tādu un tad taču visi ticētu, vai ne? (Te gan atkal var jautāt, kādēļ vajadzēja notikt tādai aviokatastrofai un atbilde laikam atkal būtu tā pati – Dievam ir citas prioritātes – viņam ir svarīgas attiecības ar mums)
Kad domāju, kādēļ visi cilvēki nepiedzīvo brīnumus, man nāk prātā vairāki stāsti no Bībeles (ir vēl, bet minēšu 2):
- „Tad daži no rakstu mācītājiem un farizejiem atbildēja un uz to sacīja: "Mācītāj, mēs no Tevis gribam kādu zīmi redzēt." Bet Viņš atbildēja un tiem sacīja: "Ļauna un laulības pārkāpēja cilts meklē zīmes; un viņai nekāda cita zīme netiks dota kā vien pravieša Jonas zīme.” (Mat. 12:38-39) Es domāju – cilvēki redzēja, ka „akli redz, tizli iet, spitālīgi top šķīsti, kurli dzird, miroņi ceļas augšām un nabagiem tiek sludināta prieka vēsts” (Mat. 11:5). Kādu viņiem vēl vajadzēja zīmi? Šo cilvēku sirdis nebija gatavas saprast to, kas apkārt notiek. Viņu sirdis nespēja ieraudzīt Dieva darbu.
Tajā pat laikā dēļ šiem brīnumiem daudzi jau bija sākuši ticēt un jau sekoja Jēzum. Dievam ir citas prioritātes... - „Tāpat augstie priesteri līdz ar rakstu mācītājiem un vecajiem apsmēja Viņu, sacīdami: "Citiem Viņš palīdzējis, bet pats Sev nevar palīdzēt. Ja Viņš ir Israēla Ķēniņš, lai nokāpj no krusta, tad mēs ticēsim uz Viņu.” (Mat. 27:41-42).
Vai Kristus nevarēja nokāpt? – Protams, varēja.
Kādēļ Viņš to nedarīja? Viņi taču tad „būtu sākuši” ticēt... – Protams, ka nebūtu.
Jēzus pazina viņu (augsto priesteru, rakstu mācītāju un vecaju) sirdi – viņi nespēja redzēt šīs sakarības (skat. 1. piemēru). Un ja Jēzus būtu nokāpis, viņi nesāktu ticēt. Pāri visam šim notikumam Jēzum vajadzēja piepildīt pravietojumus - Viņam bija jāmirst pie krusta, lai samaksātu par mūsu pārkāpumiem pie tā.
Noslēgumā kādas pārdomas par iepriekšminēto video... Es nezinu, cik daudz no tā, ko šis vīrs stāsta, ir patiesība un vai visi šo te nāves brīdi piedzīvos vienādi, bet, ja tā, tad man šķiet, ka te varētu būt kāda daļa patiesības. Šis vīrs teica, ka vairs nevar noklausīties, kā kāds kādu ‘pasūta’ uz elli (amerikāņiem jau tas izteiciens ir biežāk sastopams, nekā mums). Mūžība jau mums katram pieder, jautājums ir tikai, kur mēs to pavadīsim... Dievs jau nu noteikti zina, kas ir elle un ko tas nozīmē. Viņš vairāk par visu nenevēlas, ka mēs tur nonāktu, bet gan, ka mūžību mēs varētu pavadīt kopā - attiecībās ar Viņu. Tās ir viņa prioritāte...
Es pieņemu, ka kāds sacīs, ka tās ir muļķības un, ka pēc nāves nekā nav, tad es varu teikt tā – ticot Dievam un Jēzum Kristum es neko nezaudēju. Attiecībā pret miljoniem un miljardiem gadu (kā apgalvo zinātnieki) mani 70 - 80 (cik tad nu izvilkšu) ir niecība. Esmu gatavs ar tiem ‘riskēt’ atsakoties no kādām lietām (lai gan te atkal varētu diskutēt, vai tās lietas, no kurām Dievs mūs aicina atteikties ir tādēļ, lai mēs ciestu un mocītos, vai arī, lai mums šī dzīve būtu vieglāka, veselīgāka un labāka).
pirmdiena, 2009. gada 12. janvāris
INFO - VIII starptautiskais garīgās mūzikas festivāls “Sudraba zvani”
Pievienots:
15:59
Šajā nedēļas nogalē ar kamerkori "Matejs" piedalījāmies mūsu pirmajā konkursā/festivālā "Sudraba Zvani". Jāsaka, ka veicās negaidīti un necerēti labi. Es ceru, ka kaut kad parādīsies arī oficiālie rezultāti, tad jau varēs parādīt :)Lai arī tās bija ļoooti nogurdinošas dienas, tomēr tas ir patīkams nogurums. Patīkams, gan ar sasniegto, gan arī ar kora sadraudzību. Jāsecina, ka konkursa atmosfēra ir pavisam savādāka, nekā nometnes, īpaši koncerti vai vēl kas cits. Spriedzīte, stresiņš, atbrīvošanās no tā visa :) Bija interesanti un forši!
Te viens links ar dalībniekiem.
Nu ko, gaidām oficiālos rezultātus...
piektdiena, 2009. gada 9. janvāris
PĀRDOMAS - Dievam ir citas prioritātes...
Pievienots:
11:40
Citādākas nekā kam? Protams – mums cilvēkiem (vismaz to varu teikt par sevi)...
Dieva prioritāte ir attiecības ar Viņu.
- Visā pasaulē un īpaši Latvijā ir slavenā krīze... Varētu jautāt – kādēļ mums tāds sods? Mēs jau varam sūdzēties par mūsu valdību, bet Bībele māca, ka valdība ir iecelta no Dieva. Varbūt, ka mums tieši ir vajadzīga šāda valdība, lai mēs pamostos no mūsu mantkārības un pievērstos atkal Dievam („Neviens nevar kalpot diviem kungiem: vai viņš vienu ienīdīs un otru mīlēs, jeb viņš vienam pieķersies un otru atmetīs. Jūs nevarat kalpot Dievam un mantai.” Mat. 6:24)
Nesens raksts no „New York Times” vēsta „Slikti laiki piesaista lielākus pūļus uz draudzēm” (Ok, raksts iz ASV, bet tur jau arī tā finansiālā stabilitāte nav tā labākā). - Varbūt Tavs uzņēmums ir bankrotējis vai tu esi darbu pazaudējis. Nav vairs ienākumu avota un jājautā – Dievs, kādēļ Tu to pieļāvi? Kāds labums no tā, ka es savu ģimeni vairs nevaru pabarot? Varbūt labums jau ir noticis – tu esi saucis uz Dievu, tu esi jautājis Viņam – tu esi pievērsies Viņam. Varbūt Dievs grib pabarot tavu ģimeni. Varbūt Viņš vēlas parādīt savu labvēlību uz tevi.
- Varbūt tavs uzņēmums tūlīt, tūlīt bankrotēs vai tu esi atlaižamo sarakstā, bet tomēr uzņēmums nebankrotē vai tevi tomēr neatlaiž. Tu vari slavēt Dievu un pateikties Viņam. Atkal – tu esi vērsies pie Viņa...
- Varbūt tu pēkšņi esi iekļuvis lielā nelaimē vai saslimis. Mateja draudzē mēs lūdzam par kādu vīru, kurš 7 nedēļas pēc nelaimes gadījuma ir nogulējis komā (šeit blogs). Tur tā situācija ir ļoti smaga, jo tieši šajās dienās viņa sievai piedzima meitiņa un tas viss kopā ir ļoti smags pārbaudījums šai ģimenei. Kādēļ tādas lietas notiek? Es nezinu, bet es zinu, ka draudzē mēs esam daudz par to lūguši, daudzi ir gavējuši, ir vākts ziedojumi, lai atbalstītu ārstēšanos un arī ģimeni tagad, kad ir piedzimis bērniņš. Pāris dienas atpakaļ es saņēmu ziņu, ka šis vīrs ir pamodies no komas (pēc 7 (!!!) nedēļām). Protams, mēs nezinām, vai tas ir lūgšanu cēļ, mēs arī nezinām, kāds būs turpinājums, bet mēs slavējam Dievu un pateicamies Viņam par to, ko Viņš ir darījis.
Turpinājums sekos....
pirmdiena, 2008. gada 22. decembris
That's CHRISTmas
Pievienots:
16:46
ceturtdiena, 2008. gada 18. decembris
INFO - Saddleback drauzdes mācītājs RIks Vorens aizlūgs Baraka Obamas inauguracijas dievkalpojumā
Pievienots:
21:41
Wow!!! Tas gan man bija pārsteigums izlasīt šādu virsrakstu! Riks Vorens, pazīstamo grāmatu "Mērķtiecīga dzīve" (ir iztulkota latviešu valodā) un "Mērķtiecīga draudze" (Purpose Driven church) autors, ir aicināts lūgt par jauno ASV prezidentu...
ceturtdiena, 2008. gada 4. decembris
CITĀTS - miris vai dzīvs?
Pievienots:
09:21
ka Dievs ir miris un Elviss ir dzīvs...?
[I.Kupcinet]
pirmdiena, 2008. gada 24. novembris
VIDEO - šis ir nopietni...
Pievienots:
22:06
piektdiena, 2008. gada 21. novembris
INFO - Par pareizu cilvēktiesību deklarācijas interpretāciju
Pievienots:
13:50
Šogad mēs svinam 60 gadu jubileju vienam no pasaules svarīgākajiem
dokumentiem: Vispārējai cilvēktiesību deklarācijai, kuru 1948. g. 10.
decembrī pasludināja Apvienoto Nāciju Apvienības Ģenerālā asambleja.
Diemžēl daudzas valstis šo likumu neievēro. Bieži netiek ņemtās vērā cilvēka
tiesības uz dzīvību no ieņemšanas brīža līdz dabīgai nāvei, un ģimene kā
dabiska sabiedrības pamatšūniņa, kas balstīta uz sievietes un vīrieša
laulību, tiek ignorēta.
Manipulācijas ar cilvēktiesību interpretāciju kļūst satriecošas (piem.,
tiesības uz abortu kā cilvēka pamattiesības vai tiesības veicināt
homoseksuālismu uz dabīgās ģimenes rēķina). Organizācijas, kuras atbalsta
abortus, gatavo lūgumrakstus, lai nodrošinātu cilvēktiesību izskaidrošanu
viņiem izdevīgā veidā.
Aicinām visus labas gribas cilvēkus, kuriem cilvēka dzīvības, laulības
un dabiskas ģimenes cieņa ir sirdij tuva, apvienoties un parakstīt
lūgumrakstu ANO, lai nodrošinātu, ka pasaules svarīgākais starptautiskais
likums tiktu izskaidrots pareizi.
Lūgumrakstu Apvienoto Nāciju Organizācijai 2008. g. 10. decembrī iesniegs
Katoļu Ģimenes un Cilvēktiesību institūts (Catholic Family and Human Rights
Institute C-FAM), nevalstiskā pro-life (par dzīvību) organizācija, kuras
birojs atrodas Ņujorkā un kura aktīvi novēro Apvienoto Nāciju Organizācijas
darbību un iesniedz tajā savus priekšlikumus.
Iniciatīva organizēt lūgumrakstu nāk no Eiropas organizācijām, kuras ir par
ģimeni un par dzīvību un kuras ir apvienojušās „European FAMILIOKRATOS
Inicjative". Lūgumrakstu atbalsta daudzas citas organizācijas visā pasaulē.
Ja Tu atbalsti šo iniciatīvu vākt parakstus lūgumrakstam, lūdzu, izdari
sekošo:
- Paraksti lūgumrakstu, izmantojot mājaslapu: http://www.worldcongress.pl/un/
- Ieliec arī savā mājas lapā/blogā info un/vai liknku uz http://www.worldcongress.pl/un/
ceturtdiena, 2008. gada 13. novembris
CITĀTS - krīze
Pievienots:
10:40
Ja Tev nav Jēzus - tā ir krīze.
[V. Skūns]
trešdiena, 2008. gada 29. oktobris
PĀRDOMAS - video sadaļa draugiem.lv
Pievienots:
13:34
Jau kādu laiciņu nbiju gājis skatīties draugu video, jo tur nekā interesanta nav ko skatīties. Vienas vienīgas sieviešu krūtis, cilvēku izgāšanās, ierēkšana... Lai arī draugiem.lv saka, ka nedrīkst ievietot pornogrāfiska satura materiālus, tomēr, ja man būtu bērni, diez vai es mierīgi varētu laist viņus video sadaļā, jo "tur ar video ir viss ok" (es nesaku, ka uzliktu dzelzs priekškaru un nelaistu, bet domu sapratāt...).
Turklāt, šie nemaz nebija tie 'pikantākie' video, kas atrodami draugos...
Par noteikumiem
Apskatot noteikumus par video ievietošanu lasām:
"Tu nedrīksti ielādēt autortiesību, blakustiesību vai citu tiesību aizsargātus materiālus, ja vien pats neesi šo tiesību īpašnieks vai arī Tev nav piešķirtas tiesības šos materiālus izplatīt." Neesmu jurists, bet es nezinu, cik ļoti šis noteikums tiek ievērots...
Papildu tam ar sarkanu ir rakstīts: "mūzikas klipus ievietot NEDRĪKST!"
Taču! "Draugiem.lv nav atbildīgi par autortiesībām video, kas nav augšuplādēti, bet gan ievietoti (embed) no ārējiem resursiem, piemēram, youtube. Tas nozīmē, ka mūzikas video, kas ievietoti, izmantojot ievietošanas, jeb embed pakalpojumu, mēs nedzēsīsim."
"Forši!" Tātad jebkurš var tik un tā ielikt mūzikas video. Nekas pret mūzikas video, bet tā kā "Sex sells", tad mūsdienu video klipi jau tālu neatpaliek no pronogrāfijas filmas...
Runājot par pornogrāfiju... "Draugiem.lv aizliegts ievietot video, kas pārkāpj LR likumdošanu, kurina rasu vai starpnacionālo naidu, aizskar cilvēka cieņu, rosina uz pretlikumīgu rīcību vai satur pornogrāfiska satura ainas." Kas ir pornogrāfija? Attēls, kur redzamas, piemēram, kailas sievietas krūtis? Bet, ja uz tām uzlīmēts krustiņš, tā vairs nav pornogrāfija? Kur ir robeža? Kas to izvērtēs? Es tiešām novērtēju, ka/ja draugiem.lv vēlas pasargāt bērnus no šāda veida materiāliem, bet kaut vai minētie mūzikas klipi sen jau vairs nav tikai mūzika. Šodien, lai būtu mūzikas topā, nav smuki jādzied, bet gan "smuki" (tas tā vāji sacīts) jāizskatās - citādi Tev nav izredžu...
Es nedaudz papētīju tos video. Paņēmu sava profila mēneša topu (to, kas redzams augšējā attēlā) un papētīju to. Man sanāca šāda tabuliņa:
Speciāli izdalīju ailītē vai video ir no "YouTube", jo kā rakstīts draugiem.lv, tad šādus video viņi netaisās dzēst laukā...
Nu ko, nedaudz statistikas:
Vienā lapā iet 24 video. No tiem:
- Video ievietojuši vīrieši: 20 (83,3 %)
- Video ievietojušas sievietes: 3 (12,5 %)
- Video no YouTube: 11 (45,8%) - tātad 'neaizskarami';
- "Seksīgie" video: 13 (54,2 %);
- "Ierēkšana par citiem": 2 (8,5 %).
Vidējais vecums: 26 gadi, bet, piemēram, 8., 9., 10. un 12. vietā atrodamie video ir diezgan "skesīgi", bet tos ir ievietojuši nepilngadīgie. (12. video nav no YouTube. Jautājums - kas notiek ar 'tautas policiju').
Pēc mana subjektīvā viedokļa, es būtu ar mieru, ka mani bērni skatās pēdējo 4 vietu video...
Kādēļ tas tā?
Es uzdevu sev šo jautājumu, kādēļ tas tā notiek? Manuprāt tā ir lietā mēdiju ietekme. Kā jau sacīju "Sex sells". Kāda jēga bloķēt erotikas kanālus, ja jebkurš var skatīties mūzikas kanālus.
Varbūt joks nevietā, bet pirms laba laika dzirdēju šādu anekdoti:
- Ar ko atsķiras porno filma no Brintijas Spīrsas video klipa?
- Ar to, ka porno filmā ir labāka mūzika.
Šodien Brintijas klipi jau vairs nav nekas, salīdzinājumā ar to, kas redzams šodienas klipos. Kas ir šodienas MTV topa augšgalā? Nu tā dziesma ir 2. vietā, bet ilgu laiku tā bija pirmā - "I kissed a girl" (Katy Perry), kas ir stāsts par to cik (sievietei) bija forši noskūpstīt sievieti, tb. pirmā homoseksuālā lezbietes pieredze... (iečeko dziesmas vārdus)
Tieši par to domājot, varar izlasīju vienu rakstu iekš diena.lv. Tur ir nedaudz līdzīga situācija aprakstīta, kādēļ tīņi runā rupjības, lamājas pat neslēpjot savu īsto vārdu (kas interntā būtu visai viegli izdarāms)?
Es pirms tam domāju (un zināmā mērā, intervētais psihologs to apstiprināja), ka tas ir saistīts ar to, ka bērni vēlas būt pamanīti. Viņi vēlas būt topā, tādēļ viņi liek video, kas ir topā. Bet, kas ir topā? - Sekss un ierēkšana par citiem. Kādēļ viņi vēlas būt pamanīti? Iespējams (es nesaku, ka tas tā ir, bet man ir pamats tā domāt), ka viņiem trūkst uzmanības. Kādēļ trūkst uzmanības? - Loģiski, tādēļ, ka viņi to nesaņem - tā netiek dota. Kas tad nedod šo uzmanību? - Manuprāt, to nedod tie, no kā tā visvairāk tiek gaidīta - vecākiem.
Ko tālāk?
Ko tālāk ar video sadaļu?
Varētu rīkoties, kā es līdz šim darīju - neskatīties, ignorēt to sadaļu - ar domu, galvenais, lai es nepagrēkojos... Bet vai tas ir tas, ko nozīmē būt zemes sālij un pasaules gaismai? Tas, patiesībā ir vienkāršākais veids kā rīkoties, taču arī gļēvākais - aizlaisties.
Tēdēļ es aicinu Tevi - būt aktīvam un nebaidīties rakstīt draugu 'tautas policijai', lai ievestu kādu izmaiņas.
Es nezinu, kā darbojas tas mehānisms. Pieņemu, ka diez vai 'otrā pusē' sēž kāds darbinieks, kas izskata visas sūdzības un izvērēt. Man ir aizdomas, ka tur darbojas kāda automātika, kas reaģē uz noteiktu sūdzību skaitu un tad tiek pieņemti attiecīgie 'mēri'. Ļoti iespējams, ka es arī maldos, bet lai nu kā, rīkosimies!
Jā, tas prasa vairāk laika, jo nav tiešas tautas policijas podziņas tur, bet lai tā ir mūsu kalpošana un ieguldījums...
Ko tālāk ar šiem cilvēkiem, kas ievieto šādus video?
Ko draudze var darīt, lai palīdzētu šiem jauniešiem (pārsvarā)? Ko Tu vari darīt, lai palīdzētu viņiem? Varbūt Tu vari pievērst vairāk uzmanību tiem jauniešiem, kas ir Tev zināmi? Varbūt Tu vari piedāvāt citu, alternatīvu laika pavadīšanas iespēju, nekā draugiem.lv?
Domā līdzi... ;)
Laiks rīkoties!
piektdiena, 2008. gada 24. oktobris
sestdiena, 2008. gada 4. oktobris
PĀRDOMAS - Bizness vai draudze
Pievienots:
16:25
Vins ritīgi interesants teikums man palika prātā. Viena Swedbank pārstāvja prezentācijā bija šāds teikums:
"Savus ieguvumus dalot ar sabiedrību tās kopējo problēmu risināšanā - tas nozīmē būt sociāli atbildīgam, attaisnot sabiedrības cerības un ietekmēt sabiedrības procesus"
Ja domājam par draudzi, tad vai nav līdzīgi?
Savus ieguvumus [to, kas draudzei ir - Labā vēsts par Kristu] dalot ar sabiedrību tās kopējo problēmu risināšanai [tas man šķiet ir draudzes pienākums un vins no uzdevumiem - risināt sabiedrības problēmas] tas nozīmē:
- būt sociāli atbildīgam [vēlreiz - ja nu kādam būtu jārūpējas par sociālo jomu, tad tai būtu jābūt draudzei]
- attaisnot sabiedrības cerības [manuprāt, arī sabiedrība gaida, kad draudze uzņemtos atbīldību]
- un ietekmēt sabiedrības procesus [ne tik daudz ietekmēt, lai iegūtu varu, bet kad draudzes viedoklis tiktu ņemts vērā un uzklausīts].
Tad nu ir jautājums - ja biznesa kompānijas ir saredzējušas šo par iespēju sevi parādīt sabiedrībai no pozitīvās puses, vai vēl vairāk draudzei nebūtu jābūt labākam piemēram sabiedrībā? Atkal, ne jau, lai būtu piemērs, parauga pēc, bet gan tādēļ, ka draudzei ir labākis ko sabiedŗibai dot un kas tai ir nepieciešams - Kristus vēsts. (Turklāt draudzei ir labākais PR Speciālists ;) )
ceturtdiena, 2008. gada 2. oktobris
INFO - "Viss Notiek"
Pievienots:
21:26
Šeit var aplūkot raidījuma ierakstu (Vajadzīgs QuickTime pleijeris).
Tur vispār interesanti palūkoties, kādi vēl video materiāli par šo tēmu:
Sekss jauniešu žurnālos
Masu seksualizācija
trešdiena, 2008. gada 1. oktobris
INFO - Konference v České republice*
Pievienots:
15:28
Vakar atgriezos no konferences Čehijā. Konference bija par draudžu dibinašanu, kurā bija lektori no Soma Communities, ASV. Džeki tiešām sakarīgi runāja. Vismaz man ritīgi patika, tas ko viņi teica. Iespējams ne visiem tās domas bija pieņemamas, bet man patika.
Kalnains apvidus, forša viesnīca. Forši čomi apkārt. Bija svētīgs laiks! :)
Šeku-reku kādas bildītes:
Abonēt:
Ziņas (Atom)