trešdiena, 2008. gada 13. februāris

INFO - Kamerkoris "Matejs" Liepājā un Priekulē

Avots - privāts un liepajniekiem.lv
Rīgas kamerkoris "Matejs", atzīmējot savu piecu gadu dzimšanas dienu, veic koncertturneju pa Latvijas dievnamiem. Sestdien, 16.februārī, pulksten 18 koncerts "Teici to Kungu!" notiks arī Liepājas Pāvila baptistu draudzes dievnamā, Kuršu ielā 19. Programmā paredzēti Hendeļa, Mocarta, Brāmsa, Mendelsona, Morlaki, Dimitera, Austriņas, Ešenvalda un citu komponistu darbi. Solisti – Iveta Romancāne un Diāna Dravniece, koncertmeistare Inguna Baštika, diriģenti – Rudīte Tālberga un Māris Dravnieks.
Ieeja par ziedojumiem.
Bez tam koris piedalīsies arī Priekules pilsētas 80 gadu jubilejas dievkalpojumā, kas svētdien, 17.februārī, pulksten 11 notiks Priekules baptistu baznīcā, Zāļu ielā 12.

"Kurzemes Vārds"

pirmdiena, 2008. gada 11. februāris

INFO - palīdzi Rīgai...

Iečekoju šo vietni un nodoāju, ka jāpasaka to savam blogam, lai gan droši vien retais vēl par šo nezina.
Ja zinām, kas ir spēle "Monopols" (bet pat arī tad, ja nezinām), esam aicināti iebalsot Rīgu to 20 pilsētu skaitā, kas būs jaunajā Monopola izdevumā, lai katrs spēlētājs to varētu pirkt pārdot, būvēt hoteļus un ko tik vēl nē ar mūsu galvaspilsētu. Lai nu kā, domāju, ka tas būtu stilīgi, ja Rīga tur iekļūtu un jāsaka, ka 18 dienas un 16 stundas līdz beigām, Rīga bija 15. vietā. Cerības ir.
Tomēr, ikvienam roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu iet:) Tātad - www.helpriga.lv
Peace!
<><

piektdiena, 2008. gada 25. janvāris

INFO - kur es esmu?

Godājamie 2 RSS lasītāji (vienu no kuriem es zinu :) ) un arī pārējie, varbūt uzdodat jautājumu, kur esmu palicis un kādēļ esmu pazudis? Jāsaka, turpmāk izskatās, ka blogošanai laiks atliks stpri maz, jo esmu sācis mācīties BPI (kas gribēs tas uzzinās, kas tas ir ;) ) un mācību slodze tur ir diezgan liela, ņemot vērā vēl arī to, ka jāstrādā utt. Bet neesmu aizmirsis par šo vietu un, ja vien kas, tad uzrakstīšu atkal kādu jaunu rindiņu...
Bet joprojām un mūžīgi mūžam - vislabākais IR (būs un paliks) bez maksas!
Turās & nepadodās!
<><

pirmdiena, 2008. gada 7. janvāris

SMIEKLĪGI - saruna starp ticīgo un neticīgo... zīdaini :)

Stāsta, ka kādreiz sievietes vēderā notikusi šāda dvīņu saruna. Viens no viņiem ticīgs (T), bet otrs – nē (N).

N: - (izbrīnīti): Tu ko, tici dzīvei pēc dzemdībām?
T: - Protams. Esmu pārliecināts, ka dzīve pēc dzemdībām pastāv.
N: - (skeptiski): Ha! Dzīves pēc dzemdībām būt nevar. No turienes vēl neviens nav atgriezīs! Un vispār, dzīve – tās ir lielas ciešanas tumsā.
T: - (nepārliecināti): Es nezinu detaļas, bet ticu, ka tur būs vairāk gaismas, un ka mēs, iespējams, paši staigāsim un ēdīsim ar savu muti.
N: - Ēst ar savu muti? Tas ir smieklīgi! Kāpēc? Mums taču ir nabas saite...
T: - (cerīgi): Es precīzi nezinu... Bet, jebkurā gadījumā, mēs ieraudzīsim mammu!
N: - (sašutumā): Mammu? Tu tici mammai?! Un kur tad, pēc tavām domām, viņa atrodas?
T: - Viņa ir visur ap mums. Mēs viņā atrodamies un pateicoties viņa kustamies un dzīvojam. Bez viņas mēs vienkārši nevarētu eksistēt.
N: - (kategoriski): Muļķības! Es neesmu redzējis nekādu mammu! Acīm redzot, ka viņas vienkārši nav!
T: - Bet es ticu...

ceturtdiena, 2008. gada 3. janvāris

PĀRDOMAS - Zivis... vai tomēr es (Tu)?

Avots - drauga dienasgrāmata iekš draugiem.lv
Tiešām nevarēju šo neierakstīt. Ļoti patika šis salīdzinājums...
Un BTW. laimīgu un svētītu jauno gadu!

Fragments no Philip Yancy's "The Jesus I Never Knew":

"Es izpratu iemiesošanos, kad iegādājos sāls-ūdens akvāriju. Sapratu, ka akvārija uzturēšana un "vadīšana" nav viegls uzdevums. Man bija nepieciešama pārnēsājamā laboratorija, lai novērotu nitrātu līmeni un amonjaka sastāvu. Es sūknēju vitamīnus, antibiotikas un pietiekami fermentu, lai veicinātu klints augšanu. Filtrēju ūdeni caur stikla šķiedru un kokoglēm, un liku zem ultravioletas gaismas. Redzot to ieguldīto darbu un ikdienā patērēto enerģiju tu iespējams domātu, ka manas zivis ir ļoti pateicīgas. Nekā nebija. Katru reizi, kad mana ēna pavīd virs akvārija, tās uzreiz meklē slēpni tuvākajā gliemežvākā. Tās man ir parādījušas tikai viena veida emocijas: BAILES! Lai arī es atvēru akvārija vāku un iemetu tur barību pēc regulārā grafika, trīs reizes dienā, uz katru manu vizīti tās atbild tā, itkā tā būtu zīme, ka es tūlīt tās spīdzināšu. Es nespēju viņas pārliecināt par manām patiesajām rūpēm.

Priekš manām zivīm es biju dievība. Es biju pārāk liels priekš tām un manas darbības viņām ir neizprotamas. Manas žēlsirdības darbus tās saskatija kā nežēlību; manu centību, lai darītu veselas, tās saskatija kā iznīcināšanu. Lai mainītu zivju izpratni es sāku saskatīt nepieciešamību pēc iemiesošanās. Man vajadzētu kļūt par zivi un "runāt" uz viņām valodā, kuru tās saprot.

Lai cilvēks kļūtu par zivi salīdzinājumā ar to, lai Dievs kļūtu par zīdaini itkā būtu sīkums. Un tomēr balstoties uz evaņģēliju, tas ir noticis Bētlemē. Dievs, kas ir radījis matēriju, iemiesojās tajā. Dievs uzrakstīja stāstu, tikai lietojot īstus personāžus, uz patiesas vēstures lapām. ...un Vārds tapa miesa...

trešdiena, 2007. gada 19. decembris

PĀRDOMAS - Ziemassvētku vēstījums

Avots - privāts un lbds.lv
Ziemassvētku vēstījums no LBDS bīskapa Pētera Sproģa

Kristus atnākšana bija kā liela dāvana, kas sevī ietvēra daudzas citas mazākas, bet arī ļoti dārgas dāvanas. Pateicoties Kristus nākšanai, mūsu pasaulē ir notikušas lielas izmaiņas.

Minēšu dažus piemērus.

  • Vienkāršā cilvēka vieta sabiedrībā. Katra cilvēka vienādā vērtība Dieva priekša un no tā izrietošās cilvēktiesības.
  • Bērnu vērtība un aizsardzība.
  • Cieņa pret sievieti.
  • Ģimenes svētums un tās loma veselīgas sabiedrības pastāvēšanā.
  • Verdzības atcelšana, ko vislielākajā mērā ietekmēja kristīgie aktīvisti.
  • Kristīgā darba ētika, kas savulaik ļāva Rietumiem uzplaukt.
  • Reliģijas atšķirtība no valsts, kas dāvā cilvēkiem ticības brīvību. To neizgudroja ateisti, lai pasargātu sevi no pievēršanās ticībai, bet to iedibināja kristieši, lai visiem cilvēkiem garantētu ticības brīvību. Pameklējiet šo brīvību islāma zemēs.
  • Modernā zinātne, kas balstījās uz kristīgo pasaules uzskatu, ka šo pasauli ir radījis Gudrs Radītājs un tāpēc arī šī pasaule ir izzināma un saprotama.
  • Demokrātija, kas nostiprinājās un attīstījās kristīgajā pasaules daļā.
  • Labdarības organizācijas un žēlsirdība pret nelaimē nonākušajiem. Absolūtais vairākums labdarības organizāciju atrodas Rietumu pasaulē. Zemēs, kur tic reinkarnācijai, ir gandrīz neiespējami atrast tur nodibinātas labdarības organizācijas, jo tā būtu iejaukšanās otra karmā.

Šī ir tikai maza daļa no Kristus dāvātās bagātības cilvēcei, bez kuras mums būtu grūti pat iztēloties Rietumu kultūru un šo pasauli vispār.

Daudzas no šīm vērtībām, liekas, jau pastāv pašas par sevi, un sabiedrībai var sākt šķist, ka var mierīgi atmest Kristu, bet šīs vērtības paliks. Tomēr tā ir ilūzija. Agrāk vai vēlāk, atmetot Kristu, pazūd arī Kristus nestās vērtības. Pēc viena gadsimta sekularizācijas šodien Eiropā var jau redzēt nepārprotamas sekas.

Pat filozofs Nīče atzina, ka Rietumu vērtības ir balstītas kristietībā. Atmetot Kristu, mēs zaudēsim un zaudējam arī vērtības.

Varbūt būsit dzirdējuši teicienu „štrunts par ozolu, ka tik zīles”. Mēs tomēr zinām, ka šī loģika nedarbojas. Kā bez ozola nav zīļu, tā bez Kristus nebūtu Rietumu vērtību.

Kristus ir pati dārgākā dāvana katram no mums un visai pasaulei.
Kristus ir šī sāls, kas pasargā sabiedrību no iekšējas bojāejas un satrūdēšanas.
Kā Kristus izmainīja visu pasaules gaitu pēdējos divtūkstoš gados, tā Kristus var izmainīt katra cilvēka dzīvi šodien!

Priecīgus Kristus dzimšanas svētkus!

Pēteris Sproģis
Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps

IT - 2007. gada lielākās vilšanās IT jomā

Avots - apollo.lv, antivirus.lv, pcworld.com

Pēc PC-world novērojumiem, IT jomas lielākās 2007. gada vilšanās ir sekojošās:
10 - mobilo sakaru operatoru trūkumi – sākot no slikta datu pārraides tīkla pārklājuma un beidzot ar sliktu balss pārraides kvalitāti;
9 - Microsoft Office 2007 pārveidotais interfeiss;
8 - Apple jaunā operētājsistēma «Leopard»;
7 - interneta telefonijas tehnoloģija VoIP
, jo šī nozare ir cietusi nopietnus zaudējumus;
6 - interneta pakalpojumu sniedzēji, kas ierobežo noteiktus trafika veidus, piemēram, failu apmaiņas tīklu trafiku;
5 - «Apple iPhone» smārtfons, kurš ir piesaistīts noteiktam sakaru operatoram. Tomēr žurnāls Time godina iPhone kā «gada ierīci»;
4 - meklētājs Yahoo!, kas vairākus ķīniešu disidentus nodevis varas iestādēm
3 - «antisociālais tīkls» Facebook, kura lietotāji nesen sarīkoja plašu protestu pret jauno reklāmas tehnoloģiju Beacon, jo tā viņus izsekojot;
2 - «karš» starp augstas izšķirtspējas videoierakstu formātiem HD-DVD un Blu-ray;
1 - «Windows Vista» -
APSVEICAM!!! ;)

PĀRDOMAS un INFO - Brauc mājās, salaveci!

ablog.lv atradu atsauci uz 'akciju' (ja tā to varētu dēvēt) "Brauc mājās, Salaveci!".
Nesaku, ka nevajag neko dāvināt, taču patiesi padomājiet, vai dāvanas ir Ziemassvētku būtība?
Vai nav jocīgi, ka Ziemassvētkos vēl mieru, prieku, utt. Ok, prieku varētu mēģināt sagādāt ar dāvanām, bet ar mieru, manuprāt, šie svētki nu jau asociējas retajam. Iepirkšanās drudzis - nezinu, ko dāvināt; rindas; drūzmēšanās... Vai tādēļ pirms vairāk kā 2000 gadiem Kristus dzima mazā, necilā kūtiņā? Diez vai... Nemaz neiedziļinoties tai vēstī, ko dziedam Ziemassvētku 'himnā' - "Klusa nakts, svēta nakts", cik daudz tad šajos svētkos rietumu pasaulē ir palicis no klusuma, nemaz nerunājot par svētumu? Man šķiet, ka visai maz.
Un, patiesībā, lai tuviniekam, draugam, brālim, māsai, vecākiem, bērniem, sievai/vīram kaut ko uzdāvinātu nemaz jau nav jāgaida Ziemassvētki, dzimšanas vai vārda diena. Katra diena ir pietiekoši piemērota, lai kaut ko uzdāvinātu un iepriecinātu. Vēl jo vairāk tad, kad vismazāk to gaida, ne?
Tādēļ, salaveci, brauc vien mājās... mēs paši tiksim galā!

ceturtdiena, 2007. gada 13. decembris

INFO - bazneica.lv

Nejauši atradu kādas katoļu draudzes mājas lapai - bazneica.lv. Vispār jāska, ka man diezgan labi patīk (vismaz pirmā lapa;)). Bet tad es tajā lapā atradu ko tiešām interesantu, ko (atzīstos un īstenībā nelepojos) izlasot pirmā reakcija bija pamatīgi smiekli (nu vismaz smaids). Pavisam nopietni - visu cieņu brāļiem un māsām no katoļu draudzēm. Tik tiešām!

Bet tas, ko atradu bija šis - Lūgšana pirms ieiešanas Internetā. Tuklāt tā ir arī PAT latīņu valodā (!). Nekad nebūtu domājis, ka vārds "Internets" ir arī latīņu valodā. Vismaz kad es mācījos (ja to procesu tā vispār drīkstētu saukt) šo valodu pie cienījamā Pužuļa kunga, tiešām tajās stundās nekas neliecināja par tāda vādra eksistenci, kaut arī viņš bija ļoti progresīvs skolotājs savam vecumam, kurš latīņu tekstus meklēja internetā (Hmm... te sanāca kāda sasauce ar iepriekšminēto, bet neapzināta).

Bat ja godīgi, tad tiešām ir vērts lūgt Dievu pirms katras lietas un kādēļ arī ne pirms sērfošanas (internetā), jo patiešām tajā 'mēdijā' (atļaušos to nosaukt tā) ir tik daudz mēslu, kur pavisam neviļus var iemaldīties, ka Dieva žēlastība tajā ir visai nepieciešama...

INFO par PĀRDOMĀM - Svētrunu sērija "Kāpēc?"

Pirms kāda laiciņa ieliku info par to, ka Mateja draudzē būs dzirdama svētrunu sērija par dašādiem "Kāpēc?"-jautājumiem. Nu jau pāris nedēļas kā tā ir notikusi, bet informācijai vēlējos pielikt saites no šo svētrunu audioierakstiem...
Ņemiet un... klausiet(ies)!

trešdiena, 2007. gada 12. decembris

INFO - Iznāks kristīgo mūziķu Ziemsvētku albums

Avots - privāts un apollo.lv
Šajā nedēļas nogalē iznāks Ziemassvētku albūms, ko ierakstījuši kristīgi mūziķi (varbūt pareizēk - mūziķi-kristieši?). Kādus no tiem arī man ir gods pazīt.
Zemāk redzama preses relīze iz apollo.lv. Varu tik pačukstēt, ka prezentācijas koncerts notiks 20. decembrī, plkst.: 20:00, Rīgas Mateja baptistu draudzē, Matīsa ielā 50b.
Piekāp ciemos!
Šīs nedēļas nogalē klajā nāks Latvijas kristīgo mūziķu albums «Mieru šonakt», kurā iekļautas vienpadsmit dziesmas par cilvēku izjūtām, noskaņām un pārdomām Ziemsvētku laikā.
Izpildītāji galvenokārt ir paši dziesmu autori. Albuma ierakstā ir sadarbojušies mūziķi no dažādām Latvijas kristīgajām draudzēm.

Dažas dziesmas savu pirmatskaņojumu piedzīvos līdz ar albuma iznākšanu, savukārt citas albumā dzirdamās dziesmas jau vairākus gadus ir iecienīta vokālo ansambļu Ziemsvētku repertuāra sastāvdaļa. No tradicionālā Ziemsvētku repertuāra albumā iekļauti instrumentāli aranžējumi dziesmām «Pār mazo ciemu ielejā» un «Tu mazā, klusā Betlēme».

Albuma iekļauto dziesmu izpildītāji ir Ieva Marta Henčele, Iveta Romancāne, Linda un Māris Prinduļi, Āris Anškens, saksofonists Artis Gāga, grupa «Man-hu» un citi mūziķi.

Albums «Mieru šonakt» tika ierakstīts Latvijas Kristīgā radio ierakstu studijā, ieraksta producēšanā sadarbojās mūziķis un producents Valdis Indrišonoks un Rudīte Tālberga.

Albums no 15. decembra būs nopērkams kristīgajos grāmatu veikalos, draudžu grāmatgaldos, kā arī mūzikas veikalos visā Latvijā.

pirmdiena, 2007. gada 10. decembris

PĀRDOMAS - Mūzika Ziemassvētkos

Sveiks, uzticīgais bloga lasītāj! Neesmu es pazudis, vienkārši (vai sarežģīti) biju ļoti aizņemts darbā, līdz ar ko nevarēju piesēst, lai ierakstītu ko jaunu šajā pusē...
Bet šis laiks nav palicis bez pārdomām. Ir bijis jādomā par šo Adventa, Ziemassvētku laiku...
Domāju, ka ne jau man vienīgajam ir bijusi tā iespēja pastaigāties pa kādu lielveikalu šajās dienās un vēl jo vairāk nebūs tas pārsteigums, ja pajautāšu, kāda mūzika visbiežāk skan fonā... Protams, Ziemassvētku... Tas manī raisīja divejādas domas:
  1. Ja tā padomā, tas taču vienreizēji, cik ļoti daudz un cik publiski šajā laikā tiek pasludināts Jēzus un Viņa dzimšana. WOW! TIK daudz dziesmu, kas to tik vien slavē kā Kristus dzimšanu. Kādēļ gan visu laiku tā nevarētu - veikalos, radio utt. visur stāstīt par Jēzus atnākšanu. Un ne viens pat neiebilst, bet priecājas līdzi par to, ko dzird.
  2. Tomēr, cik daudzi cilvēki šos svātkus padara par naudas mašīnām. Nemaz nerunājot par veikaliem, bet paliksim pie tās pašas mūzikas. Man jājautā (un kaut nu būtu tā, ka es maldos), bet cik daudz māklinieku, kas ir iedziedājuši Ziemassētku diskus, dzied "Jūs, ticīgie, nāciet!", "Tu mazā klusā Bētleme", protams - "Klusa nakts, Svēta nakts", cik daudziem no viņiem šis Kristus vārds tiešām kaut ko nozīmē? Vai nav tā, ka šīs dziesmas iedziet, jo cilvēkiem tās patīk un tad lai viņi pērk tos ierakstus un paši uz to var uzvārīties? Tas, savukārt, man visā šajā pasākumā mazāk patīk. Bet, lai jau... Pāvils saka: "Par katru veidu, kādā Kristus tiek pasludināts - vai ar izlikšanos vai patiesībā, es priecāšos." (Fil. 1:18). Lai Kristus pasaulē nākšanas vēsts skan skaļi, jo skaļi!!!
PRIECĪGUS KRISTUS DZIMŠANAS GAIDĪŠANU!

otrdiena, 2007. gada 27. novembris

SMIEKLĪGI - suņi un kaķi (video)

Daudzi no šiem jau noteikti būs redzēti šajā vai citās kompilācijas, bet nevarēju neievietot šo, jo lika atkal pasmaidīt par mūsu četrkājainajiem mīluļiem:)

PĀRDOMAS - Vai ir tā vērts? - Ātrums vs. kopskats

Vai nav tā, ka sātans vienmēr liks skatīties ļoti šauru skatu, bet Dievs liek skatīties plaši – redzēt kopskatu, kopējo bildi – skatīties ilgtermiņā?

Zinātnieki izpētījuši, ka pieaugot ātrumam ar kādu cilvēks pārvietojas, redzes leņķis stipri sašaurinās (ja nemaldos, to sauc par „tuneļa efektu”). Tādēļ (protams, ne tikai) arī ieteicamas braukšanas ātrums ārpus pilsētas ir tāds, kāds tas ir (vēl jau arī daudzviet ceļu kvalitāte to neatļauj utt., bet ne par to šajā reizē).

Esmu dzirdējis tādu domu – ja sātans nespēj Tevi padarīt ļaunu, viņš centīsies Tevi padarīt aizņemtu. Aizņemtu un dzīves mutulī tik ļoti ierautu, ka nebūs laika apskatīties apkārt un ieraudzīt kopskatu.

Šajās dienās ar sieviņu sākām likt vienu ‘puzzli’. Tu liec gabaliņu pa gabaliņam un brīnies, ka tas viens tur vispār derēja pie tiem pārējiem. Bet tad, kad kāds lielāks gabals ir salikts, tik forši ir redzēt to kopējo bildi, kuru pētot katru gabaliņu kopā nav iespējams ieraudzīt.

Vakar runāju ar vienu kolēģi, kas man sacīja – cilvēki vēlas rezultātus uzreiz. Ja cilvēku lūdz investēt (laiku, līdzekļus, enerģiju) kādai ilgtermiņa idejai un domai, viņi to dara nelabprāt, jo vēlas redzēt tūlītējus rezultātus.

Daži piemēri iz dzīves, kur pilnīgi šķiet, ka sātans runā un kārdina...:
Sātans saka – Tev vajag tagad un tūlīt to ‘mantiņu’! Paņem kredītu un tā būs Tava. Viņš noklusē, ka Tu kļūsi vergs tai naudai, kuru Tu jau uz priekšu esi iztērējis.
Dievs saka – skaties plašāk, ieraugi, kas būs pēc tam. Saskati, ka pēc tam Tev tā nauda būs jāatdod vēl ilgu laiku...
Pēc tam sātans smiesies par Tevi kā Tu knapinies un ēd putras vien tikai, lai samaksātu kredītu par to ‘mantiņu’. Vai tas ir tā vērts?
Vai tas ir tā vērts?

Sātans saka – Smuka meitene/foršs džeks – Tev viņu vajag! Tūlīt! Nevilcinies, dari, kas darāms...
Dievs saka – padomā, kas būs pēc tam? Vai tiešām tas ir Tavs „īstais” cilvēks. Ja nu nē? – Šķiršanās sāpes; mazums – kādas kaites, grūtniecība, varbūt aborts (tb. slepkavība).
Vai tas ir tā vērts?

Dieva radīts ķermenis saka – man vajag atpūtu; ļauj man atpūsties, dod man mieru! (es nerunāju par slinkošanu, kad cilvēkam nekad negribas neko darīt, bet gan gluži otrādi – pārslodzi).
Sātans saka – iedzer kādu enerģijas dzērienu; paņem vienu Vitiron tableti un dari tālāk. Tev taču vajag sasniegt rezultātu...
Pēc tam viņš (sātans) smejas kā Tu tirinies līdzīgi kā tas mētelis reklāmā.
Vai tas ir tā vērts?

Ieraugot lietas mūžības perspektīvā tik daudzas lietas iegūst pavisam citu redzējumu, pavisam citu vērtību. Skaties plašāk un visu, ko dari, uzlūko Mūžības prizmu, lai saprastu, vai tas ir tā vērts?
Ne velti Sālamans sacījis: Viss ir nīcība... kas zem saules.

pirmdiena, 2007. gada 26. novembris

SMIEKLĪGI - jauna rubrika

Cerams, ka šī nejuks ar SLIMIiba, vai nelasīsies kā SLIMĪGI :)
Izlasīju pāris smieklīgas ziņas un vēlējos ar tām padalīties...
Viena tāda iz e-baznica.lv

Sludinājumi uz baznīcas ziņojuma dēļa:
  • Astotās klases skolēni ir iestudējuši Šekspīra “Hamletu”, izrāde draudzes namā piektdien, plkst. 19. Draudze tiek mīļi aicināta uz šo traģēdiju.
  • Šā vakara dievkalpojuma temats būs : “Kas ir elle?” Ierodieties laicīgi klausīties kora mēģinājumu.
  • “Baznīcā ir uzstādīta jauna skaļruņu sistēma. To ir dāvinājis viens no mūsu draudzes locekļiem par godu savai sievai.”
  • Šodien būs mūsu mācītāja atvadu sprediķis, pēc kura koris dziedās: “Lai visas malas gavilē”.
  • Mācītājs Šulcs runāja īsi, tādējādi iepriecinādams savus klausītājus.
  • Paziņojums tiem, kam ir bērni un kas to nezina: mums ir bērnu nodarbības pagrabstāvā.

Otra, manuprāt, smieklīga ziņa ir easyget.lv

Spānijas lielveikalā ierīkota vīru stāvvieta


Kāds Spānijas lielveikals ir ierīkojis speciālu atpūtas stūrīti vīriem, kur mierīgi pavadīt laiku, kamēr viņu sievas iepērkas.

Barselonas priekšpilsētā esošā lielveikala vadība pēc iepirkšanās centros sen jau pieejamo bērnu rotaļu laukumu piemēra ierīkojusi atpūtas vietu arī vīriem.

Atpūtas vietā ir ērti krēsli, avīzes un televizori. Lielveikals "Gran Via2" šo vietu nodēvējis par "vīru stāvvietu", ziņo laikraksts "Terra Noticias Populares".

"Visiem tā patīk. Mums stāstīts, ka dažiem vīriešiem tā patīkot tik ļoti, ka viņi pat mudina savas sievas iet iepirkties," pastāstīja veikala pārstāvis.

PĀRDOMAS - Miesas spīdeklis ir acs...

Domājot kādas nedaudz netā pameklēju par „redzes leņķa sašaurināšanos” un ‘uzdūros’ interesantam rakstiņam, patiesībā sakot – dažām rindkopām. Atļaušos nocitēt (nu labi, labi, nokopēt):
Glaukomas [slimības nosaukums] gadījumā acs iekšējais spiediens paaugstinās un redzes leņķis pakāpeniski sašaurinās. Slimības īstais cēlonis ir spītīga nevēlēšanās redzēt acīm redzamo. Cilvēks ir zaudējis apkārtējās vides uztveres plašumu, viņš apzināti izveļas un saskata tikai populārāko vai mīļāko fragmentu no visa kopuma. Bet tas nozīmē apslēptu neapmierinātību vai, citādi izsakoties, neizraudātu asaru un nepiepildītu vēlēšanos psihisku spiedienu. Galīga nevēlēšanās saskatīt patiesību var kļūt par cēloni ari pilnīgam aklumam. Tik bargs ir likteņa sods — savas darbības rādiusu zaudē tie, kuri ir kļuvuši bezjūtīgi, pat cietsirdīgi pret apkārtējiem cilvēkiem.
Fiziskais aklums ir kā pēdējā iekšējā — garīgā — akluma manifestācija, kas izriet no paša apziņas dziļumiem. Dažās valstīs mūsdienīga operāciju tehnika (aparatūra un paņēmieni) ļauj nelielai daļai cilvēku, kuri cieš no akluma, atkal atgūt fizisko redzi. Bet ar to šī tik sarežģītā problēma nebūt netiek atrisināta. Ja nenotiks slimnieka garīga pārveidošanās, tad arī pēc operācijas iekšējā kaite periodiski izraisīs nepieciešamību operā¬ciju atkārtot, kā ari visādi citādi sarežģīs cietēja dzīvi un aizvien liks sevi manīt.
Pamatojoties uz dziļām zināšanām par cilvēku, seno priesteru norādījums nākamajiem ārstiem bija viens: "Pirms sākat ārstēt slimību, visupirms ārstējiet apziņu!"
Acis ir īpašs, visizsmalcinātākais maņu orgāns, kas spēj gan izstarot, gan uztvert gaismu. Priesteri mācīja, ka tieši acis ir sabiezināta astrālās (zvaigžņu) matērijas daļiņa, kas izvadīta ārpus ķermeņa.
Cilvēka atveseļošanās noritēs jo ātrāk, jo godīgāk, skaidrāk un plašāk mēs spēsim saredzēt un aplūkot visu apkārtējo pasauli un cits citu, neaizraujoties un neļaujoties panikai. Tā ari ir īstā acu slimību profilakse.
Saudzēsim acis!”

Nezinu cik droši var sacīt par acīm kā astrātās matērijas daļiņām, bet patiesība par slimības ārstēšanu gan viņiem ir patiesa, jo atsaucot atmiņā divus pantus no Bībeles, secinām, ka zināma grudrība tiem džekiem tur bija gan...
„Miesas spīdeklis ir acs; ja nu tava acs ir skaidra, tad visa tava miesa būs gaiša. Bet, ja tava acs ir nevesela, tad visa tava miesa būs tumša. Ja tad gaišums, kas tevī, ir tumsība, cik liela būs tumsa.” Mateja 2:22-23

INFO par IT - Windows Vista sekmē lietotāju pievēršanos Linux un Mac OS X

Avots - TVnet.lv un antivirus.lv

Smieklīga situācija, manuprāt. Var jau investēt tūkstošus un vēl vairāk reklāmas kampaņās, bet var atļaut konkurentiem izlaist jaunāko viņu produktu un lietotāji paši nāks un meklēs Tavus iztrādājumus. Kas var būt labāks par to? :)
Vispār, es arī jau sen gribētu iemēģināt Linux, bet nav sanācis laiks tam visam.
Any suggestions, ko labāk iemēģināt? (Testu dators - vecs pencionārītis :), so resursu nav diez ko daudz).
<><

ceturtdiena, 2007. gada 22. novembris

OFF-TOPIC - smieklīgi (video)

Avots - metacefe.com
Šis man likās smieklīgs veids, kā pačakarēt kolēģīšus un pavērot viņu reakciju :)
Un forši arī beigās ielikties tādā sienā, ne?

trešdiena, 2007. gada 21. novembris

INFO - Rallijs un kristīgais misijas darbs Āfrikā. Vai to iespējams apvienot?

Trīs jaunieši, no kuriem divus pazīstu personīgi dosies īpašā braucienā-rallijā, kas ir kā misijas brauciens. Sīkāk par to var izlasīt zemāk preses relīzē un aktuālāko info var (un varēs) izlasīt viņējamā blogā.
Šajā sakarībā 8. decembrī plkst. 19.00 Rīgas Āgenskalna baptistu baznīcā (Mārupes ielā 14) notiks labdarības koncerts - ziedojumu vākšana šim misijas braucienam.
Koncertā piedalīsies:
into one /soul,funk,disco/
Local Trap Trio /acid jazz/

Rallijs un kristīgais misijas darbs Āfrikā. Vai to iespējams apvienot?

Trīs uzņēmīgi jaunieši no Latvijas piedalīsies alternatīvajā Parīze-Dakāra rallijā, kurš sāksies šī gada pēdējās dienās un ilgs trīs nedēļas, līdz 2008. gada janvāra vidum. Viņi būs pirmie, kuri šo braucienu apvienos ar misijas darbu Āfrikas draudzēs un skolās.

Lāsma Čirkše un Pauls Rimbenieks ir no Liepājas Ciānas baptistu draudzes, savukārt Didzis Lauva – no Rīgas Āgenskalna baptistu draudzes. Visi trīs ir aizrautīgi ceļotāji un ar lielu ceļojumu pieredzi, tomēr šāda Dieva dotā izaicinājuma svars un nozīme ir daudzkārt lielāka par to, kas ir pieredzēts un izdzīvots.

Āfrikā ir veikti daudz un dažādi kristīgās misijas darbi laika gaitā, tomēr Āfrikas ziemeļos un ziemeļrietumos joprojām dominē islāms. Arī politiskā situācija daudzās valstīs ir dramatiska, daudzviet izplatīts terorisms. Tomēr šie apstākļi jauniešus nebaida, un viņi ir gatavi arī šādos ekstremālos apstākļos sniegt liecību par savu Dievu un Viņa darbiem.

Šis būs sestais alternatīvā rallija gads. To ir aizsācis Džulians Novels, kura ideja bija parādīt pasaulei, ka ne tikai tie, kuriem ir nauda, var braukt šādā pasākumā. Un pierādīja viņš to 2003. gadā noorganizējot un veiksmīgi izbraucot pirmo alternatīvo ralliju, kura galvenie noteikumi ir:
1) Auto vērtība nedrīkst pārsniegt 100 angļu mārciņas
2) Tehniskais papildus aprīkojums nedrīkst pārsniegt 15 angļu mārciņas
3) Auto jābūt ar stūri kreisajā pusē, jo Gambija ir valsts, kurā auto vadīšana notiek pa ceļa labo pusi.

Atšķirībā no klasiskajā izpratnē esošā rallija jēdziena, šajā braucienā nav uzvarētāju un nav vietu iedalījuma. Rallija mērķis ir – nokļūt galā, Gambijā, Bandžulas pilsētā. Visas automašīnas, kas nokļūst Gambijā, piedalās izsolē un iegūtā nauda tiek ziedota labdarībai.

Lai piedalītos misijas rallijā, ir nepieciešams savākt ap 5000 latu, un šie jaunieši būs pateicīgi par jebkādu – materiālu vai naudas izteiksmē esošu atbalstu. Ja ir vēlme palīdzēt un atbalstīt šo jauniešu ieceri, interesenti var rakstīt uz e-pastu misijaunrallijs@inbox.lv vai zvanīt pa tālruni 29945987 un jautāt pēc Didža.

Piedalīšanās šajā rallijā būs liecība pasaulei, aizsākums kristiešu komandu veidošanai šāda veida misijas braucienos un iedrošinājums citiem kristiešiem atbildēt ar „jā” uz Dieva dotiem aicinājumiem.

IT - bloggera apmeklējuma skaitītājs

Varbūt, ka nevien man, bet arī Tev ir bijusi vēlēšanās uzzināt vai (un, ja, jā, tad cik daudz un bieži) tiek apmeklēts mans/Tavs blogs. Droši vien ilgs laiks nepagāja, lai secinātu, ka pats bloggers šādu feeču nepiedāvā, bet piedāvā vienu citu - "Pievienot trešo personu funkcionalitāti vai citu kodu savam emuāram" (tā atrodama sava bloga augšējā labajā malā nospiežot "Individualizēt" -> "Pievienot lapas elementu").
Bet pirms dodamies tur ir jāizveido kods, ko iekopēt attiecīgajā lodzinā, tādēļ... :
  1. Dodamies uz statcounter.com un izveidojam savu kontu.
    Starp citu, counteri var pielikt arī citām lapām, bet šim ir īpaša 'sadarbība' ar blogger.com.
    Pieņemu, ka ir arī citi counteri, droši vien smukāki utt, bet pagaidām mani apmierina arī šis.
  2. Kad konts izveidots, jāiziet cauri diezgan vienkāršam veidnim (wizard) un mēs nonākam pie tā, ka tiek uzģenerēts javascript kods, kas jāievieto blogger mājas lapā.
  3. Lai arī tur ir norādīts, ka kods jāiekopē pie rindiņas "Powered by Blogger" (kas nav nepareizi), tomēr tas nav vienīgais veids un man ērtāks šķita jau sākumā pieminētais - 'pievienotot trešo personu funkcionalitāti vai citu kodu savam emuāram'. Tas darās pavisam vienkārši:
    - atveram lapas elementu "HTML/JavaScript. Pievienojiet trešo personu funkcionalitāti vai citu kodu savam emuāram."
    - Virsrakstā ierakstam kādu nosaukumu, kas parādīsies virs skaitītāja (šajā gadījumā - "Tu esi šīs lapas apmeklētājs Nr.:")
    - Saturā iekopējam uzģenerēto javascript kodu.
  4. That's all falks! :)
Var mēģināt kopēt kodu līdzīgi kā bija ieteikts statcounter.com mājas lapā, bet man, piemēram, neizdevās atrast kur kodā būtu tā rindiņa 'Powered by Blogger' (lapas kodu var atrast: "Individualizēt" -> "Veidne" -> "Rediģēt HTML" . Uzģenerēto kodu iekopēju apakšā, piemēram, uzraiz pēc rindiņas 'div id="'sidebar-wrapper'"'. Tādā gadījumā skaitītājs atradīsies uzreiz zem 'apakšvirsraksta' (ja tā to varētu saukt) joslas (šajā gadījumā - "Par to, kas labs un bez maksas (bet ne tikai).")

Ieejot savā kontā iekš statcounter.com iespējams redzēt daudz plašāku statistiku par lapas apmeklējumiem, kas, manuprāt, arī ir visai interesanti (vismaz sākumā ;) )

Nu tad - uz priekšu, tīģeri!
<><