Par darbu Kalpošanas Resursu Centrā:
Par darnu Starptautiskajā Bībeles Institūtā:
Šodien pētīju LR Centrālās Statistikas pārvaldes rakstiņu "Par demogrāfiskās situācijas izmaiņām Latvijā 2008. gadā" un man lika piedomāt viens grafiks par sieviešu vecumu, kad tās ir stājušās pirmajā laulībā un kad tām ir piedzimis pirmais bērniņš...
Nekādu jau grandiozi-oriģinālo novērojumu un secinājumu nepateikšu, bet šis grafiks lika man uzdot un domāt par sekojošiem jautājumiem:
Iepriekš (šeit, šeit un šeit) rakstīju savas pārdomas par to, ka Dievs lieto dažādus notikumus (bieži vien - mūsu prāt - sliktus), lai vērstu mūsu skatus uz Viņu, lai mēs veidotu attiecības ar Viņu, jo "Dievam ir citas prioritātes". Ir kāds laiciņš pagājis un šī doma mani joprojām nav atstājusi. Gluži otrādi - atkal ir bijuši kādi jauni apstiprinājumi tam...
Zaļajā ceturtdienā, 9. aprīlī, plkst. 20:00 Rīgas Mateja baznīcā (vienkārši sakot - Matejā), Matīsa ielā 50b (karte), notiks Arta Gāgas oratorijas "Consummatum Est!" (Viss piepildīts!) pirmatskaņojums. Tas ir autora īpaši šī gada Lieldienu laikam sarakstīts darbs kamerorķestrim, jauktajam korim un solistiem. To atskaņos pats komponists, Mateja draudzes kamerorķestris un kamerkoris "Matejs" (kurā gods dziedāt ir arī man). Diriģents Māris Dravnieks. Par to pat raksta Diena...| Pl. 7:00 – Kristus Augšāmcelšanās rīta agrais dievkalpojums. Runā mācītājs Pēteris Eisāns. Piedalās Pielūgsmes koris, diriģentes Zane Stafecka un Līga Lagzdiņa, pielūgsmes vadītājs Māris Dravnieks. | |
| Pl. 9:30, 11:30 un 14:00 – Kristus Augšāmcelšanās svētku dievkalpojumi. Runā Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis. | |
| Pl. 9:30 un 11:30 – Z. Malinanskaites "Mesa". Piedalās Mateja draudzes koris, Pielūgsmes koris, kamerkoris, kamerorķestris. Diriģenti Rudīte Tālberga un Māris Dravnieks. | |
| Pl. 14:00 – pielūgsmes vadītājs Kristaps Tālbergs. |
Artis Gāga ir vairākkārtējs Latvijas mūzikas ierakstu Gada Balvas ieguvējs. Saksofonists absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmiju un savu talantu izkopis arī Parīzē un Ņujorkā. Savā jaunradē allaž atļāvies spert soļus ārpus klasiskās mūzikas rāmjiem, eksperimentējot ar mūzikas stiliem un izkopjot improvizācijas mākslu.
Izdotie ieraksti: oriģinālmūzika albumā "Muzikālās impresijas: Zīmējumi Debesīs", klasiskās mūzikas opusu aranžējumi albumā "Duende" (kopā ar kontrtenoru Sergeju Jēgeru), latviešu tautas dziesmu apdares saksofona un ritma grupas saspēlē albumā "Tumša nakte, zaļa zāle".
Kamerkoris "Matejs" izveidots 2003. gadā. Piedaloties starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā "Sudraba zvani 2009", koris ieguvis 1. pakāpes diplomu. Kori vara diriģenti Rudīte Tālberga un Māris Dravnieks.
Kā jau būsiet pamanījuši, es arī esmu pievienojies 'čivinātāju' (Twitter lietotāju) pulciņam. Bet ja reiz čivina, tad čivina tā kārtīgi, vai ne tā?
Pirmā vieta, ar kuru savienoju savus Twitter postus ir facebook.com.
Tad ilgi meklējos, kamēr savienoju Twitteri ar 'Skype garstāvokli'.
Trešā vieta, ar kuru savienojos ir Plaxo.com.
Jau ceturto gadu pēc kārtas maija sākumā Liepājā skanēs mūsdienu kristīgās mūzikas festivāls „Nāc un elpo brīvi! 2009”. Spītējot ekonomiskajai krīzei, pasākuma organizatori ir „spēruši soli uz priekšu” pasākuma attīstībā gan programmas, gan norises ilguma ziņā.
Joprojām mācos e-kursos un šajā sakarībā arī esmu diezgan bieži domājis par tehnoloģiju attīstību kaut vai mana īsā mūža (kur lielākā daļa bija ar tehnoloģijām nesaistīta) laikā...
24. februārī uz 3 stundām bija nobrucis gmail. Droši vien, ka tas nav nekāds jaunums, bet interesants posts bija vienā blogā par to, kā cilvēki ir adaptējušies un mēģinājuši tikt galā ar pēkšņo nespēju sazināties caur gmailu.
Šī jau ir otrā nedēļa kopš piedalos e-apmācības kursā. Šī man ir interesanta pieredze. Jāatzīstas, lai gan ar tehnoloģijām īsti neesmu uz jūs, tomēr šādā formātā mācījies gan vēl nebiju (bija man viens vai divi kursi LU, kur materiāli bija jāsavāc no e-mācīšanās sistēmas, bet tur jau visi kursa biedri tāpat ir blakus un pasniedzējam arī var pieiet klāt un pajautāt, kas jautājams).
Pirms kāda laika sanāca nedaudz brīvāka diena darbā un biku paložņāju pa gmail feečām. Te uzreiz jāsaka, ja gmailam ir uzstādīta latviešu valoda, tad nekādas daudzās feečas gan neizdosies atrast. Taču nomainot valodu uz English, pie 'Settings' parādās tāda sadaļā kā 'Labs', kurā ir garš saraksts ar visādām iespējām, ko pievienot. Pamēģināju dažas...
Vakar vakarā skatījos raidījumu un pēc tam arī filmu, ko taisījusi Nekā Personīgi komanda (TV3)... Baigi grūtibija vispār skatīties to raidījumu, jo viss, kas tur raidīts ir tik slikts, tik slikts, ka tikai atrast, kur nomelnot valdību utt. Protams, daudzas netīras lietas jau tur notiek - nav tā, ka es tam neticētu un to noliegtu, bet šajā laikā, kad praktiski visiem jau tā ir tik grūti, cilvēkus barot ar šādiem raidījumiem arī, manuprāt, nav īstais. Tad jau nav brīnums, ka gribās iet un Saemai logus ārā dauzīt...